Прийшла весна. Прилетіли пташки. На пагорбах і в низинах, де пригріло сонечко, з’явились довгоочікувані первоцвіти. Підсохла і торішня трава, яка в разі недотримання правил протипожежної безпеки може завдати лиха лісу та полезахисним смугам. Адже недарма в народі кажуть: «Прийшла весна – горить трава».
О цій порі слід пам’ятати, що весняні підпали шкодять усьому живому: гине корисна мікрофлора грунту, знищується багато комах, їх личинок, горять гнізда птахів. Їдкий дим шкодить здоров’ю людей.
Далі.Прийшла весна. Прилетіли пташки. На пагорбах і в низинах, де пригріло сонечко, з’явились довгоочікувані первоцвіти. Підсохла і торішня трава, яка в разі недотримання правил протипожежної безпеки може завдати лиха лісу та полезахисним смугам. Адже недарма в народі кажуть: «Прийшла весна – горить трава».
О цій порі слід пам’ятати, що весняні підпали шкодять усьому живому: гине корисна мікрофлора грунту, знищується багато комах, їх личинок, горять гнізда птахів. Їдкий дим шкодить здоров’ю людей.
Лісова охорона нашого Артемівського лісництва занепокоєна тим, що більшість хвойних масивів межують з Ізюмом, селами Капитолівка, Діброва, Оскіл, Кам’янка та горою Крем’янець. Найменший недогляд може принести біду.
З настанням тепла в ліси, байраки підлітки йдуть, щоб побавитись на природі. Більшість з них дотримуються Правил пожежної безпеки, дбайливо ставляться до дерев і кущів. Та, на жаль, є й такі, що підпалюють суху траву. Вогонь миттєво знищує молодняк дерев і кущів, там не ростиме різнотрав’я.
Від підлітків, які підпалили траву, чуєш лише одне: «А що ми такого зробили? Підпалили ж не ліс, а суху траву…»
Після переконливої бесіди хлопці розуміють, що наробили шкоди і запевняють, що такого більше не повториться.
Значну допомогу у вихованні дітей надають педагоги. На уроках природознавства і в бесідах розповідають, що в лісах не можна спалювати суху траву і розводити вогнища, бо це може призвести до загорання дерев, до великих збитків.
Та найбільшу відповідальність за своїх дітей несуть, звісно, батьки. Вони повинні постійно нагадувати їм, що пустощі з вогнем можуть призвести до жахливих наслідків. Дуже прикро, що деякі батьки всю провину дітей кладуть на школу.
Ще одне: з настанням тепла у господарствах починають упорядковувати територію. Суху траву згрібають з городів і підпалюють. Якщо багаття буде поблизу хвойних масивів, це може спричинити загорання лісу. В минулі роки були випадки, коли вітер заніс вогонь до хвойного масиву. І лише завдяки пильності людей не було допущено пожежі.
Отже, якщо хтось помітив спалювання сухої трави чи лісу, слід негайно повідомити в лісництво, лісгосп чи сільраду.
Звертаюсь до всіх жителів міста і району. Любіть природу, будьте її господарями. Збереження навколишнього середовища – неоціненний дарунок для наших нащадків.
І. Водоріз, старший майстер Артемівського лісництва.
Суха трава горить, як порох
Facebook Коментарі