Традиційно вважається, що підключення люстри – складна справа, яка має виконувати професійний електрик. Але, немає нічого складного в підключенні двох або чотирьох проводів, тому будь-який чоловік цілком може повісити нову люстру у своєму будинку своїми руками.
Традиційно вважається, що підключення люстри – складна справа, яка має виконувати професійний електрик. Але, немає нічого складного в підключенні двох або чотирьох проводів, тому будь-який чоловік цілком може повісити нову люстру у своєму будинку своїми руками.
Зміст
- Підключення люстри в новому будинку
- Типи кріплення люстри
- Як повісити люстру з планкою
- Як повісити люстру на гак
- Кріплення люстри на гіпсокартон
- Поради щодо навішування люстри в старих будинках
Підключення люстри в новому будинку
сайт на якому можна придбати гарну люстру.
Якщо це тільки що побудований приватний будинок, і якщо він будується самостійно, тоді все починається з проводки. Звичайно, її роблять внутрішньої. Хоча, можна використовувати і зовнішню проводку, яка забирається в декоративний кожух.
Внутрішня проводка
В бетонної, цегляної або дерев\'яній стіні проробляється спеціальна канавка під електричні дроти. Ця канавка називається штробом. Зробити її можна або спеціальним пристосуванням, штроборізи, або звичайним зубилом. У випадку з дерев\'яною стіною – стамескою. Така ж канавка робиться і в стельовому перекритті.
Створення каналу під дроти
Провід поміщається в спеціальний кожух, який зверху закривається під час внутрішньої обробки приміщення. Не потрібно забувати про розподільній коробці, від якої повинні розходитися проводу на люстру, на інші світильники, на розетку і вимикач.
Наявність розподільній коробці полегшить заміну фрагмента електричної проводки в разі необхідності.
Зовнішня проводка
Принцип зовнішньої прокладки проводки той самий, з тією лише різницею, що штроб не робиться, а дріт закріплюється прямо на стіні в ізоляційному декоративному кожусі.
Якщо вимикач одноклавішний, тоді від нього йдуть на люстру два дроти. А якщо двоклавішний чотири. Зазвичай, пари проводів в самій люстрі різного кольору, так що проблем з підключенням не виникає.
При проведенні проводки потрібно враховувати, що для підключення люстри необхідно залишити достатньо довгі кінці. Так буде зручніше підключати. Надлишки завжди можна сховати або в отвір у стіні, або за декоративною кришкою люстри.
Типи кріплення люстри
Є люстри, які досить важкі. І від того, наскільки добре вона закріплена, залежить безпека людей, що знаходяться під нею. Те, як вона буде кріпитися, потрібно вирішити, подивившись на передбачене виробником кріплення. Зазвичай, воно буває двох типів:
- кріплення за допомогою планки;
- кріплення за допомогою гака.
Як повісити люстру з планкою
Майже всі сучасні люстри кріпляться за допомогою планки. Вона являє собою смужку металу, яка закріплюється на стелі саморізами. Щоб кріплення було надійним, потрібно в стельовому перекритті просвердлити два отвори. В отвори забиваються пластмасові чопики, до яких кріпиться саморізами планка. Саморізи, входячи в чопики, розширюють їх, чому таке кріплення ставати ще надійніше.
Після того як планка закріплена на стелі, необхідно підключити до люстрі дроти. Тут краще скористатися послугами помічника, який буде тримати виріб. Хоча, можна тимчасово підвісити люстру на якійсь відстані від стелі при міцній і тонкої капронової мотузки. А підключивши дроти, переважити її так, як вона повинна висіти. У цьому випадку всю роботу може зробити й одна людина.
Завжди потрібно використовувати драбину для такої роботи. Не потрібно ставити один на одного табуретки, стіл і т. д. Це небезпечно для вашого здоров\'я.
Кріплення проводів може бути різним. На сучасних виробах, на кінцях проводів іноді робляться спеціальні муфти. Проводи, які виходять із стелі, вставляються в ці муфти і закріплюються болтиком. Якщо ж муфт немає, тоді кінці проводки і дроти люстри просто скручуються між собою. Саме скручуються. Не можна з\'єднувати дроти просто роблячи на їх кінцях гачки, так як з\'єднання повинне бути міцним.
Всі ізолюється за допомогою якісної ізоляційної стрічки. Якщо проводи мідні, що складаються з багатьох жив, тоді перед з\'єднанням всі жили потрібно скрутити між собою. Зрозуміло, що кінці проводів попередньо потрібно очистити від ізоляції.
На сучасних люстрах на кінцях проводів є спеціальні муфти для з\'єднання: достатньо просто віджати пружину кнопкою чи важелем, вставити дріт і все!
Після того як дроти скріплені і заізольовані, потрібно підняти люстру і повісити її на планку. Зазвичай, з цим не виникає ніяких складностей. У кожній люстри є декоративний кожух, за допомогою якого можна закрити кінці проводів. Ця робота полегшується тоді, коли при штроблення, в тому місці, де буде висіти люстра, передбачити додаткове поглиблення.
Як повісити люстру на гак
Якщо кріплення на планку не передбачено, тоді в стелі свердлиться отвір, в нього вбивається пластмасовий чопик, а в нього вкручується гак. Зазвичай клюс забезпечений спеціальним фіксатором , який вбивається в просвердлений отвір і далі вворачиванием розширює розпірку. Бетонна стеля буриться побідитовим свердлом на глибину близько 7-8 див.
Потрібно вибрати правильний розмір гака, але завжди трохи краще перестрахуватися і зробити його досить міцним. До гака люстра кріпиться за допомогою карабіна. Карабін потрібно замухтовать для надійності.
Кріплення люстри на гіпсокартон
Для кріплення люстри до стелі гіпсокартоном часто використовується пружинний фіксатор. Рекомендується використовувати анкер пружинний 216 на 8 або 10 мм, який являє собою гвинт з гаком на кінці, а на іншому кінці – дві розпірки на пружині.
Поради щодо навішування люстри в старих будинках
У будинках старої споруди проводка виконана з алюмінієвого дроту. Такий провід має властивість ламатися. Дуже часто стелі стирчать лише два маленьких кінчика. Що робити в цьому випадку? Для полегшення роботи потрібно наростити дроти. Для цього потрібно використовувати муфти, які легко можна купити в господарському магазині. Цими муфтами до проводів, що стирчить з стелі, кріпляться дроти, які хочуть наростити.
Для того щоб повісити люстру своїми руками, знадобляться наступні матеріали та інструменти:
- стрем\'янка;
- маленька викрутка, ніж, плоскогубці;
- з\'єднувальні муфти;
- пластмасові чопики і саморізи;
- ізоляційна стрічка:
- тонка мотузка.
Як видно з опису, нічого складного в такій роботі немає. Потрібно просто простежити за надійністю всіх кріплень. Якщо все зроблено правильно, тоді люстра буде триматися міцно. Під час прибирання її можна буде частково розбирати і мити.
Дуже важливо під час роботи знеструмити проводку. Не потрібно сподіватися на вимикач, краще вимкнути світло в розподільчому щитку. Адже удар струмом в той час, коли людина знаходиться на драбині, не віщує нічого доброго.