Перед тим як вибрати піч для лазні, слід точно дізнатися розміри парилки. Підбирати потужність потрібно таким чином, щоб в літній час парилка розігрівалася до 50С приблизно за 30 хвилин, а взимку - за 1 годину. Від вибору печі для лазні залежить не тільки температура в парній і швидкість її прогріву, а й м\'якість тепла, насиченість пара, а також пожежна безпека самої лазні.
Перед тим як вибрати піч для лазні, слід точно дізнатися розміри парилки. Підбирати потужність потрібно таким чином, щоб в літній час парилка розігрівалася до 50С приблизно за 30 хвилин, а взимку - за 1 годину. Від вибору печі для лазні залежить не тільки температура в парній і швидкість її прогріву, а й м\'якість тепла, насиченість пара, а також пожежна безпека самої лазні. Тільки печі для лазні Везувій - відмінний вибір.
На що звернути увагу при виборі печі
Щоб розібратися, яка піч для лазні краще, розглянемо основні параметри сучасних печей. Найголовнішими критеріями, на які варто звертати увагу, є потужність і діапазон її регулювання. Кращі печі для лазні - електричні та газові, оскільки в них можна буде досить точно регулювати швидкість прогрівання та температуру (це зробить тепловий режим стабільним і вбереже від перегріву). Піч кам\'янка для лазні, яка працює на дровах, в цьому сенсі програє електричним і газовим печей. Зате вона надає лазні особливий затишок потріскуванням полін.
Щоб вибрати піч для лазні, яка зможе перетворювати парну в залежності від бажання господаря в російську лазню або фінську сауну, слід звертати увагу на теплоаккумулятор і парогенератор. На цих деталях не варто економити.
З яких матеріалів виготовляються печі
Найбільш довговічними є сталеві печі. Вони займають небагато місця, не вимагають створення під себе фундаменту, гранично прості в установці і в обслуговуванні.
Традиційні цегляні печі, здавна використовуються на Русі для лазні, поступово відійшли в минуле. Тепер нелегко знайти фахівця, який правильно складе цегляну російську піч, та й в простоті обслуговування вони багато в чому поступаються сучасним агрегатам. Під цегляну піч потрібен окремий фундамент, про закладення якого потрібно подбати ще при будівництві самої лазні. А для того щоб отримати пар, на цю піч потрібно буде плескати воду, насолоджуючись кожен раз після цього ароматом мокрого цегли. Для тих, хто хоче бачити в своїй лазні цегляну піч, найкращим виходом буде встановити сучасну дров\'яну кам\'янку або електричну піч, замаскувавши її декоративним екраном з цегли.
Димарі
Якщо ви вибрали для своєї лазні електричну піч, то димар вам взагалі не знадобиться. Але в тому випадку, якщо піч працює на газу або на дровах, потрібно димохід. Димохід в лазні може бути внутрішнім і зовнішнім.
У внутрішніх димоходів тяга набагато краще, до того ж їх не потрібно утеплювати. Зате зовнішній димохід виглядає ефектніше. Найпростіші димарі з нержавіючої сталі. Зробити їх можна самостійно або купити недорого.
Більш складною конструкцією є сендвіч димохід, який складається з двох труб, вкладених одна в іншу, і теплоізоляційного матеріалу між ними. Такі димоходи підходять для печей, що топляться твердим паливом: в них не утворюється конденсат, утворення сажі мізерно, та й виглядають вони набагато естетичніше димоходів з нержавіючої сталі.