Не секрет, що штори є практичним, функціональним і вельми оригінальним винаходом людства, а їх основне призначення - перешкода проникнення яскравого сонячного світла через вікна в приміщення. Також вони здатні захистити від цікавих поглядів перехожих, та й декоративна функція їм властива - яке вікно буде добре виглядати без обрамлення у вигляді завіси? Ринок пропонує чимало видів штор, відмінності яких полягають в дизайні і конструктивних особливостях, які заслуговують на окрему увагу, якщо вам раптом захотілося змінити віконну драпіровку в тій чи іншій кімнаті.
Не секрет, що штори є
практичним, функціональним і вельми оригінальним винаходом людства, а їх основне призначення - перешкода проникнення яскравого сонячного світла через вікна в приміщення. Також вони здатні захистити від цікавих поглядів перехожих, та й декоративна функція їм властива - яке вікно буде добре виглядати без обрамлення у вигляді завіси? Ринок пропонує чимало видів штор, відмінності яких полягають в дизайні і конструктивних особливостях, які заслуговують на окрему увагу, якщо вам раптом захотілося змінити віконну драпіровку в тій чи іншій кімнаті.
Всі види штор діляться на дві групи: підйомні і розсувні. Останні складаються з італійських, японських і класичних варіантів. Підйомні ж включають в свій асортимент лондонські, рулонні, романські, австрійські та римські штори. Більш детально ці та інші різновиди штор будуть розглянуті нижче.
Найчастіше магазини пропонують класичний варіант, який складається з двох відрізів тканини, в цьому випадку штори тягнуться від карниза до підвіконня або статі, а їх оформлення відповідає стилю. Матеріалів для виготовлення класичних моделей безліч, варто лише вибирати модель виходячи з дизайну інтер\'єру. Зазвичай пошиття штор проводиться з таких порт\'єрних тканин, як бавовна, парча або шовк. Подібну драпірування іноді доповнюють ламбрекени, шнурки, бахрома або кисті.
Японські штори являють собою неширокі рівні смуги тканини, які тягнуться від карниза до підлоги. Широке поширення цей варіант отримав серед людей, які обирають мінімалізм в стилі, де вікна не повинні отримувати зайву увагу, а штори в цьому випадку підкреслюють строгий і лаконічний інтер\'єр.
Римськими шторами прийнято називати модель, що складається з полотна тканини з вшитими через рівні проміжки фіксаторами. Завдяки таким фіксатором в процесі побудови тканини утворюються плоскі рівномірні хвилі. Досить незвичайний варіант, який підходить для прикраси мансард і лоджій.
Французькі штори відмінно виглядають у вітальні або в залі. Фіксатори, на відміну від попереднього аналога, тут відсутні. Замість них штори отримують вертикальні фестони, що робить модель шикарною як в опущеному, так і в піднятому вигляді. Підйомний механізм, що збирає штори вгору, нагороджує їх пишними ламбрекенами. До додаткових декоративних елементів можна віднести рюші, волани або кисті. Штори найчастіше виконуються з батисту, шовку, мадаполаму, завдяки чому і виходять м\'які складки.
Який матеріал для штор? Правильний колір штор? Правильний розмір штор?
Існують також австрійські штори, які по дизайну балансують між римськими і французькими. Вони не оснащуються фіксаторами, у чому й полягає основна відмінність від аналогів, при цьому принцип роботи залишається тим самим: шнур натягується - полотно піднімається. При цьому штора обзаводиться повітряними буфами, а її нижня частина перетворюється в справжній ламбрекен. В опущеному ж вигляді модель являє собою майже рівну смугу тканини.
Завдяки старанням дизайнерів австрійські штори отримали поліпшені характеристики. Так, існують варіанти, які збираються по верху гардинно стрічкою, що перетворює тканину в витончені фестони.
Вибираючи штори, варто пам\'ятати про застосовуваної для їх створення тканини: легка тканина допоможе шторкою здаватися більш повітряної в зібраному вигляді, що відмінно підійде для невеликих вікон.
Лондонські штори відрізняються тим, що тканина в них збирається в дві складки, розташовані вертикально з боків полотна. Врахуйте, що якщо вони виготовлені з вишуканою тканини, зберігає первісну форму (репс, тафта або жаккард), то ви зможете насолодитися максимальним ефектом респектабельності. Вийде так, що в піднятому вигляді штора стане ефектним ламбрекеном, а опущеному вона перетвориться в сувору завісу.
Крім основних видів існують і десятки інших варіантів штор, серед яких можна виділити рулонні (де рівна тканину при підйомі згортається в рулон), схрещені (в цьому випадку дві штори з\'єднуються по карнизу, а їх низ утворить перехрещення, з\'єднуючись з протилежних кінцях стіни) рулонні штори у Київі, імператорські (прикрашені декоративними елементами, виготовлені з дорогих матеріалів) і так далі. Отже, задумавшись про покупку нових завіс, не варто обмежуватися стандартами, адже можна доглянути куди більш ексклюзивні варіанти, зшиті на замовлення або наявні вже в готовому вигляді.