Дивлюся на оці світлини, на чудовий скверик біля «Будмагу» на проспекті Незалежності і пригадую травень 2002 року, коли із цього ж самого місця мені довелося фотографувати руїни недобудованої АТС і величезний котлован, заповнений всіляким непотребом коло них.
…Тоді я написав у міськрайонну газету «Обрії Ізюмщини» критичну замітку «Смітник на проспекті». Під нею поставили свої підписи аж 25 чоловік. Далі.
На фото: територія мікрорайону в 2004 році та сучасний вид мікрорайону (липень 2016 р.). © obrii.com.uaДивлюся на оці світлини, на чудовий скверик біля «Будмагу» на проспекті Незалежності і пригадую травень 2002 року, коли із цього ж самого місця мені довелося фотографувати руїни недобудованої АТС і величезний котлован, заповнений всіляким непотребом коло них.
…Тоді я написав у міськрайонну газету «Обрії Ізюмщини» критичну замітку «Смітник на проспекті». Під нею поставили свої підписи аж 25 чоловік.
В замітці мова йшла про те, що на майданчику біля будинку №46, поруч із пам’ятником генералу П.В. Волоху і найкрасивішим у місті куточком для відпочинку утворилось вогнище антисанітарії – стихійне сміттєзвалище. «Приємними» пахощами від смердючого сміттєзвалища змушені були насолоджуватись не лише мешканці навколишніфх будинків, але й дітлахи із дитсадка №16, який знаходиться поруч.
Ми колективно слізно просили місцеву владу і санітарно-епідеміологічну службу вжити заходів для ліквідації сміттєзвалища та «гадюшника», у який петероврилась недобудована споруда АТС (бо там кучкувались цілодобово наркомани, алкаші і безхатьки, які перетворили частину її приміщень на громадський туалет. Мимо цієї будвілі люди боялися ходити не лише ввечері, але і вдень, бо зустріч із її мешканцями була дуже небажаною і небезпечною для здоровя та гаманця.
… Місцева влада начебто зреагувала на нашу критичну замітку. В газеті зявилось повідомлення, що новий мер Ізюма Б.Т.Сидор на одній із своїх нарад піднімав питання про наседлення належного санітарного порядку на вулицях міста. Мова йшла і про сміттєзвалище на проспекті. Та, на жаль, на місці звалища ніяких змін на краще не сталося. Сміття там накопичилось ще більше. До того ж, його час від часу невідомі особи намагались підпалити. Можете собі уявити, якеа це була «приємність» для мешканців прилеглих будинків. Неможливість ліквідувати сміттєзвалище і засипати величезний котлован, який залишився від запланованого десять років тому будівництва торговельного центру (частково спорудженого і згодом просто розграбованого) пояснювалась відсутність коштів у міському бюджеті на проведення відповідних робіт.
…Ізюмчани вже почали втрачати надію на покращення санітарного стану на проспекті. Та, в наступному, 20003 році все ж таки знайшлися « відчайдухи», які ризикнули взятись майже за безнадійну справу – ліквідувати сміттєзвалище і навести належний порядок на площі майже 4 тисяі квадратних метрів. А на місці руїни АТС створити торговельний комплекс. Ними виявились місцеві підприємці Ніна Степанівна Лисенко і Олексанждр Олексійович Шук.
Пообіцяли це зробити і слова свого дотримали. Чимало зусиль для цього довелося докласти. І особистих коштів витратити. Спочатку треба було вивезти сміття. Потім засипати котлован. На це понадобилось 1100 машин (КАМАЗи, КРАЗи) піску та понад триста автівок грунту. Для вирівнювання (планування) території майбутнього скверу на місці сміттєзвалища знадобилась важка технеіка (автогрейдер та бульдозер С-10). Вони працювали на майданчику аж два тижні.
Коли територія була спланована, на ділянці було висаджено 70 каштанів та 20 берізок, придбаних у лісгоспі, посіяно газонну траву.
..Сьогодні цей куточок проспекту не пізнати. Ростуть у чудовому скверику і дерева, і декоративні кущі. За ними встановлено послійний догляд. І за газоном теж. У минулому частину газону понівечили колесами автівок ті, хто приїздили до «Будмагу» за покупками. Щоб надалі автівки не заїжджали на зелений газон, О.О.Шук вирішив відгородити його від дороги проїжджої у провулку високим бордюром. Потурбувався, щоб з боку проїжджої частини проспекту дитячий майданчик для різноманітних ігор був відгороджений огорожею із казковими сюжетами на невеличких щитах. Створено біля скверу і майданчик для парковки автотранспорту, яким люди приїздять із дітьми (навіть з інших мікрорайонів міста0 сюди на відпочинок. Слід зазначити,що у сквері встановлені садові лавочки, урни для сміття. Обабіч дороги, по якій заїжджає автотранспорт до торговельного комплексу, облаштовано пішохідну доріжку, викладену тротуарною плиткою. Сама проїжджа частина дороги утримується у належному стані. А в сквері, і особливо на дитячому майданчику завжди чисто, ви там не побачите сміття. До речі, це, напевно, одне з небагатьох, на жаль, місць у нашому місті, де батьки слідкують, щоб їхні діти не смітили, відпочиваючи. І самі дотримуються правил поведінки у зоні відпочинку.
…Ділячись планами на майбутнє, Олександр Олексійович говорить, що має намір встановити у скверику додатково іще садові лавочки, а також і столи. Тож умови для відпочинку ізюмчан у цьому чудовому куточку проспекту Незалежності стануть ще кращим.
А я з цього тільки радію ( як і багато інших моїх земляків). І бажаю Олександру Олексійовичу та Ніні степанівні, причетним до доброї справи, яка принесла людям хороший настрій і можливість чудово відпочивати, міцного здоров’ячка і наснаги й надалі творити добрі справи на благо нашої ізюмської громади.
Глибоко впенений, що приклад діяльності цих підприємців вартий наслідування.
І. Шевченко, журналіст.
В Ізюмі мікрорайон на проспекті Незалежності – територія комфорту
Facebook Коментарі