Прийшла зима. Морози почались раптово та ще й сильні. Повсюдно сніг. В цей період рибу ловлять на ту ж снасть, що і в листопаді. Озера, річки, водосховище вкриті кригою.
Рибальство по першому льоду частенько пов’язано з великим ризиком. Далі.Прийшла зима. Морози почались раптово та ще й сильні. Повсюдно сніг. В цей період рибу ловлять на ту ж снасть, що і в листопаді. Озера, річки, водосховище вкриті кригою.
Рибальство по першому льоду частенько пов’язано з великим ризиком. Тому виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина стане не менше 5-6 см. Важливо знати – чорний лід міцніший, білий – слабший.
Риба, особливо окунь, часто збирається на мілинах поблизу трав. Це найкраще місце для ловлі риби. Але слід бути обережними. Там, де багато вмерзлих в кригу рослин, лід слабкий. Краще знаходитись поблизу трав на чистому льоду.
Слід пам’ятати, що риба бачить удильника на чистому льоді з глибини 3-4 м і відходить від підозрілого місця. Особливо ляклива велика риба. Цього не станеться, якщо лід поруч з ополонкою вкрити гілками ялини, сосни, окугою.
Крупна риба - судак, щука найчастіше тримається на глибини. Ловити їх слід на великі блешні. При вертикальному блешнінні судак віддає перевагу довгим і вузьким блешням, котрі оснащені трійниками. Ці ж й інші крупні блешні придатні й для ловлі щук.
Середній окунь бере на дрібні блешні на мілинах. Клює краще з наживкою на гачок черв’яка, мотиля або окуневе око.
Дні короткі. Тріщать морози. Риболови спортсмени вийшли на водойми. Відпочинок лише у спінінгістів.
В. Татарин, державний іенспектор рибоохорони в Ізюмському районі.
По першому льоду
Facebook Коментарі