На порозі зима. Йдуть затяжні дощі, інколи з мокрим снігом. В цей час риба ловиться тими ж методами і на ті ж снасті, що і в попередній місяць.
Риба, особливо окунь, часто збирається на мілині, поруч з травами. Найкраще місце для лову. Але слід пам’ятати, що риба бачить вудильника з великої глибини і відходить від підозрілих місць. Особливо це стосується великих рибин.
Далі.На порозі зима. Йдуть затяжні дощі, інколи з мокрим снігом. В цей час риба ловиться тими ж методами і на ті ж снасті, що і в попередній місяць.
Риба, особливо окунь, часто збирається на мілині, поруч з травами. Найкраще місце для лову. Але слід пам’ятати, що риба бачить вудильника з великої глибини і відходить від підозрілих місць. Особливо це стосується великих рибин.
Крупна риба: судак, щука найчастіше тримається на глибині. Ловити їх слід на великі блешні. При вертикальному блешнінні судак віддає переваги довгим та вузьким блешням, які оснащено трійником з маскуванням. Ці ж та інші крупні блешні підходять і для щук.
Та найбільша трудність для рибалки – спортсмена – знайти хижаків. Адже зграї судаків часто змінюють місця стоянок. Вони можуть бути і на скосах глибоких ям, і на мілинах, де багато дрібної риби. Тут же слід шукати і щуку. В аналогічних місцях ловиться і крупний окунь.
Середній окунь бере на дрібні блешні на неглибоких місцях поруч з коряжником і затонулою травою. Клювання краще з підсадкою на гачок черв’яка, мотиля або окуневого ока. При вертикальному блешнінні окуня на течії в річках часто можна спіймати голавль, жериха, а ввечері – налима.
На неглибоких місцях і поруч з затонулими травами на мор мишку з підсадкою мотиля ловиться плитка, середній і дрібний окунь, а поплавковими вудками (на глибоких місцях, з невеликою течією) – голавль, язь, лящ, плитка, окунь, йорж. На жерлиці (з великої глибини) бере щука, інколи – крупний окунь, судак.
В темну ніч доцільно ловити на «донки» з наживою йорша або плиточки. Можна бути впевненим, що налим не промине здобичі. Цей прожерливий хижак залюбки бере на курячі кишки і шматочки сала.
Риба в цей період ловиться цілодобово. Вранці та ввечері (дотемна) краще бере судак. Найбільш вдале вудіння - в порівнянні теплі, похмуру і тиху погоду.
В. Татарин, державний інспектор рибоохорони в Ізюмському районі.
Найбільша проблема – знайти рибу
Facebook Коментарі