З настанням зимових холодів, життя та служба український військових значно ускладнилися. Влітку наші захисники потерпали від спеки та надокучливих комах. А сьогодні, коли температура надворі стрімко знижується, заливає дощами та засипає снігом, хлопці та дівчата мають нові виклики – холод і миші, котрі псують не тільки нерви, а й усе майно та харчі.
Додалося проблем у військових, а отже додалось турбот і роботи у волонтерів. Нещодавно ми розповідали вам про об’єднання ізюмських волонтерів, котрі піклуються побутовими турботами захисників. «Ізюмські помічниці» набирають обертів у свої діяльності. До виготовлення маскувальних сіток, «кікімор» та приготування сухих супів додалася ще діяльність, спрямована на зігрів бійців – як фізичний, так і ментальний.
Окопні свічки
Ще з минулої зими усі небайдужі українці почали активно виготовляти окопні свічки, завдяки яким можна не тільки зігрітися самому, освітити темряву, а ще й нагріти воду чи приготувати їжу. Ізюмські активісти також працюють у цьому напрямку. Жінки об’єдналися у цілу команду. Одні нарізають і скручують картон, інші формують свічки та заливають парафіном. Бляшанки для свічок надають небайдужі містяни, а парафін закуповується за рахунок донатів. Кожна свічка проходить через кілька пар турботливих рук.
Хімічні експерименти
Освоїли «помічниці» й таку непросту справу, як виготовлення багаторазових хімічних грілок. Це дуже потрібна річ. Така грілка дає тепло протягом 3-4 годин, а коли її впродовж кількох хвилин прокип’ятити, то вона даватиме тепло знову. Це виручає військових у холодних окопах.
Розпочала спроби опанування технології очільниця команди Тетяна Рибакова. Вона перечитала купу порад та відомостей в інтернеті, придбала невелику кількість спеціальної суміші натрію оцтового і вирішила спробувати самостійно зробити грілки. Але щось йшло не так і кожна спроба закінчувалася невдало. Аби не псувати дарма суміш, Тетяна знову звернулася до інтернету і знайшла у одній із соціальних мереж дівчину, котра вже навчилася виготовляти грілки та розповідає про це. Вона не тільки дала Тетяні купу корисних порад, а й сама запропонувала поділитися спеціальним пакуванням, котре отримала від волонтерів. Головною порадою стало те, що треба купувати суміш у промисловому пакуванні, а це 25 кілограмів, а отже і кошти більші потрібні. Та порадившись, помічниці вирішили, що воно того варте і придбали мішок суміші. За експерименти викликалася взятися дівчина Аліна. За доволі короткий час у неї стало виходити і буквально за одну ніч 25 кілограмів суміші перетворилися на 130 багаторазових хімічних грілок. Відтоді Аліна, котра вже до цього виготовляла розпалювачі з ватних дисків та сушила овочі для супів, почала робити ще й грілки.
Ватні диски як засіб для розтопки
Розпалювачі з ватних дисків – теж надзвичайно корисна річ. Просочений парафіном або воском ватний диск може горіти кілька хвилин. Це незамінний помічних для розведення багаття. Аліна виготовляє такі розпалювачі зі свічок та їхніх залишків, котрі надають небайдужі. Технологія виробництва доволі проста, а отже долучитися до такої роботи може буквально кожен. І вже є ізюмчани, які розпочали робити розпалювачі та окопні свічки у себе вдома, аби через «помічниць» передавати військовим.
Коли треба щось знайти і придбати
Є у команді «помічниць» дівчина Леся. Вона допомагає очільниці Тетяні з питанням збору коштів, пошуку необхідних матеріалів та речей, закупівлею та веденням звітності. Треба щось знайти, оголосити збір коштів, проконтролювати постачальників, налагодити взаємодію – це все до Лесі. Один зі зборів донатів, який оголосила ця панянка, дозволив «помічницям» закупити рулон тканини на пошиття 25 маскувальних костюмів та 24 готових комбінезонів. З пошиттям костюмів взялися допомогти майстрині зі «Швейної роти». Завдяки турботі Лесі, зібрано кошти і закуплено багато корисного і потрібного, зокрема парафін для свічок, суміш для хімічних грілок, термобілизну, фліски та багато іншого.
Лотереї на добрі справи
Доволі часто Тетяна Рибакова на своїй сторінці в Інстаграмі (@taniarybakova_) проводить так звані лотереї за донат. Кожен охочий може внести певну суму, отримати лотерейний номер і стати учасником розіграшу приємного подарунка. Призи для розіграшу надають ізюмські підприємці та активісти. Серед подарунків – букети квітів з мила, корзини зі смаколиками та багато іншого. Тетяна запрошує усіх долучатися до таких розіграшів!
Корисним може бути кожен!
«Ізюмські помічниці» звертаються до кожного мешканця нашої громади – долучайтесь до корисних і добрих справ! Кожен з нас може зігріти наших захисників. Виготовлення окопних свічок, грілок, розпалювачів, в’язання шкарпеток чи рукавичок, плетення сіток, приготування вітамінних сумішей та поживних батончиків. Будь-яка допомога важлива. Можете щось робити вдома – робіть та приносьте до штабу «помічниць», не маєте можливості робити вдома – долучайтесь до гурту. Не умієте робити, але хочете бути корисними – приходьте, вас навчать. Головне – не будьте байдужими! Наші з вами захисники не просто так знаходяться у нелюдських побутових умовах – вони захищають кожного з нас, боронять цілісність нашої країни. І вони мають відчувати, що їхні жертви не просто так – мають відчувати нашу з вами турботу! Тож давайте піклуватися про тих, хто оберігає наш спокій та дає можливість жити звичайним життям!
ПАКУНОК ТУРБОТИ
Редакція газети, разом з «Ізюмськими помічницями» оголошують акцію «Пакунок турботи для військового»! До участі запрошуються абсолютно усі, особливо родини з дітьми.
Сенс акції полягає у тому, аби виготовити невеликий подарунок для військового. Дитячий малюнок, лист чи поробка, смаколик, якась корисна дрібничка, новорічна прикраса, покладені у симпатичну обгортку чи коробочку – це і є «пакунок турботи». Це не потребує великих витрат коштів чи фізичних сил. Все просто і може перетворитись у добру традицію вашої родини. До ініціативи вже долучилися учні Ізюмського ліцею №6. Військові були вражені та розчулені такою увагою.
Зігріти військового можна не тільки фізично, а й морально. Такі маленькі подарунки наповнюють душу теплом, нагадують про приємні моменти життя, дарують надію. Кожен військовий має свою родину і друзів, котрих полишив заради захисту українців. Давайте висловимо нашу вдячність таким простим жестом – подаруємо трохи позитиву та турботи!
Виготовляйте ваші пакуночки та приносьте «Ізюмським помічницям», а вони передадуть їх військовим разом із іншими корисними речами. Фотозвіт передачі подарунків військовим гарантовано! З детальнішою інформацією звертайтесь за телефоном редакції: +38(066)8781715.
Анастасія Гарагуля
Фото Тетяни Рибакової
obrii.com.ua