«Food Train» – це унікальний проєкт, реалізований Укрзалізницею та Фондом Говарда Баффета. До речі, сам Говард Баффет є постійним пасажиром Укрзалізниці, а його фонд регулярно підтримує жителів Ізюмщини харчовими наборами та іншою гуманітарною допомогою.
23 листопада поїзд-кухня здійснив перший, презентаційний, рейс. Вирушивши з Києва, він зробив зупинку у Харкові, а потім попрямував до Ізюма, звідки вирушив у зворотну путь. Представники преси мали нагоду здійснити подорож у цьому унікальному транспорті. В Ізюмі поїзд зустріли керівники міської та районної військової адміністрації, залізничники, представники ДСНС, поліції, медики, місцеві журналісти та представники громади.
Керівник проєкту, Артур Бутченко розповів про технічні особливості та побудову унікального потяга. Він абсолютно автономний, може працювати без підключення до електрики 7 днів. Складається з 6 вагонів, кожен з яких виконує свою технічну функцію. Перші три вагони – вантажні. Це вагон-генератор, який живить увесь рухомий склад, вагон з водою (27 тис літрів), вагон-холодильник, у якому розташовані холодильні і морозильні камери для довготривалого зберігання продуктів. Наступні три вагони – пасажирські. Один з них – холодний цех кухні, де відбувається підготовка продуктів до готування, другий – гарячий цех, де готуються страви, а третій призначений для персоналу – як кухонного, так і залізничного. У потягу працюють 14 кухарів та 7 залізничників.
Перший рейс поїзд виконав у День Подяки. Для українців це свято доволі незнайоме, проте для американців, котрі стали співавторами та забезпечили фінансування проєкту, цей день – давнє родинне свято. Отже і страви були традиційні – запечена індичка, картопля та гарбузовий пиріг. Почесну місію з розрізання святкової індички було надано начальнику станції Ізюм Андрію Гадяцькому. Цього дня було приготовано 1720 порцій страв, 1000 з яких було роздано в Ізюмі. Метою рейсу стало пригостити святковим обідом представників цивільних служб, котрі забезпечують повноцінне функціонування міст та сіл деокупованих та прифронтових територій. Частину обідів було передано до Ізюмського центру соціальної допомоги.
Минулої зими залізничні вокзали стали центрами обігріву і харчування у тих регіонах, де блекаути мали регулярний характер. Цього року «Food Train», який може приготувати 10 тисяч порцій їжі на день, буде допомагати залізничникам.
Анастасія Гарагуля
Фото: Костянтин Григоренко
obrii.com.ua