Повномасштабна війна докорінно змінила наше життя. Але, не дивлячись ні на що, діти прагнуть розвиватись, дізнаватись щось цікаве, отримувати нові навички. Творчий розвиток підростаючого покоління надзвичайно важливий – адже мистецтво дає змогу висловити свої думки та переживання, психологічно розвантажитись та отримати новий досвід.
Саме для того, аби ізюмські діти мали змогу творчо розвиватись, з 1 вересня 2023 року відновили свою роботу мистецькі школи. Наразі навчання відбувається онлайн. Та це не заважає учням і викладачам плідно працювати. Епідемія коронавірусу та карантинні обмеження свого часу навчили ефективно навчатись дистанційно.
На сьогодні у КЗ СМО «Ізюмська музична школа» навчається 120 дітей. З них 56 учнів здобувають мистецьку освіту, знаходячись за межами України. Колектив з 14 викладачів створює усі умови для того, аби кожен мав доступ до навчання. Кожному приділяється необхідна увага, як зазвичай, добираються програми, вправи та задаються домашні завдання. Більше того – відбуваються традиційні академічні концерти, адже контрольні перевірки навчання у онлайн режимі не скасовує.
Навчання у КЗ СМО «Ізюмська художня школа» також активне та насичене. Викладачі проводять цікаві та змістовні уроки, організовують майстер-класи, конкурси, квести, вебінари, записують відеоуроки. Творчі дисципліни викладають дев’ятеро учителів, четверо яких знаходяться за межами міста, але все одно не можуть полишити справи свого життя. У художній школі навчається 139 дітей, майже половина з яких знаходяться за кордоном. Юні художники, як і музиканти, відвідують онлайн уроки, отримують і виконують домашні завдання, здають проміжні контрольні та іспити.
Свою роботу обидві мистецькі школи висвітлюють на сторінках у соціальних мережах. Варто зазначити, що наразі у школах естетичного виховання навчаються не тільки ті, хто вступив до них у попередні роки. Серед учнів є і першачки – юні музиканти і художники, котрі тільки починають свій творчий шлях.
Так, онлайн версія мистецької освіти забирає деякі цікаві елементи навчання. Це і живе спілкування з викладачем та однокласниками, і різноманітні традиційні свята і події. Але, найголовніше те, що прагнення навчати і навчатися лишається непохитним. Згодом процес навчання обов’язково стане таким, як раніше і відбудуться посвяти у юні художники та музиканти, випускні й інші важливі події.
Анастасія Гарагуля
obrii.com.ua