Приватний сектор, де будинки більш-менш цілі, знаходиться у вигіднішому положенні, аніж багатоквартирні будинки. Робота ведеться виключно через «Дію». Людина подає повідомлення про пошкоджене майно та заявку на компенсацію. Комісія отримує цю інформацію, складає акт обстеження та чек-лист. На сьогодні отримано 2169 заяв. Зупинено з різних причин розгляд 627 заяв. 843 заявки вже опрацьовані та прораховані – це понад 101 мільйон гривень, які вже нараховані людям. 666 заявників вже мають кошти загальною сумою 65 мільйонів гривень на рахунках та проводять роботи з відновлення свого житла.
По зруйнованому житлу у приватному секторі вже видано один сертифікат. Людина подала відповідні документи, відбулись усі процедури та видано сертифікат. Наступний такий випадок очікується з будинком у селі Кам’янка. Для цього необхідно надати звіт про те, що будинок зруйновано. Це платна послуга, її треба замовляти у спеціалістів. Але, витрати компенсуються тим, що буде отримано сертифікат, у якому 1 кв.м. втраченої власності оцінюється у понад 22 тисячі гривень. Про зруйноване житло подано 253 заявки, але 49 були відхилені, бо будинки не зруйновані, а пошкоджені.
Яка ситуація зі зруйнованою Кам’янкою? Чи звертаються громадяни і яка ситуація з їхніми заявками?
Перш за все варто пам’ятати про безпеку працівників. Спеціалісти не можуть працювати там, де будинки і території не розміновані. Фахівці рекомендують подавати заявку про те, що будинок не підлягає відновленню. Якщо ж будинок можна відновити, то складаються чек-листи. Наразі є вже готові документи на суми, більші за 500 тисяч гривень. Кожна ситуація індивідуальна – все залежить від ступеня руйнувань. У селі Кам’янка вже є один випадок, де отримано експертний висновок про неможливість відновлення будинку і цей заявник очікує на сертифікат.
К. Григоренко
obrii.com.ua