З моменту деокупації міста Ізюм, безліч журналістів та митців відвідали наше місто. Метою таких візитів стала інформаційна, гуманітарна та ментальна підтримка містян. Журналісти створюють тексти та сюжети про те, як місто вистояло під час окупації, як оговтується та відбудовується. Митці та художники створюють арт-об’єкти на тлі зруйнованого міста. Все це відбувається для привернення уваги всього світу до війни в Україні.
Гамлет Зіньківський – один з таких митців. Своїми роботами він прагне привернути увагу до відновлення нашої країни. Він неодноразово бував у нашому місті. Під час своїх візитів художник створив кілька стінописів на зруйнованих будівлях. Також, разом із закордонними журналістами, створив документальний фільм про Ізюм. Кожна його робота має глибокий зміст і стає гарним оздобленням будь-якого міста.
Проте, останніми днями стало зрозуміло, що не усі розділяють важливість такої мистецької уваги до нашого міста. Знайшлися «художники», котрі зіпсували кілька робіт Гамлета. Якщо один напис було тотально зафарбовано ще на початку вересня, то два інших – частково забризкано фарбою буквально днями. Питання – кому можуть заважати малюнки на стінах чи брамах? Фанатам «руського міра», «ждунам» або негативно налаштованим містянам? Тут варто, аби правоохоронні органи звернули на це свою увагу – адже це очевидний акт вандалізму, неповага та спроба внести розбрат у суспільство. Можливо, сьогодні ці роботи здаються не такими важливими чи цінними, проте, це історія нашої країни, кожного з нас – ми маємо зберігати її для наступних поколінь.
Анастасія Гарагуля
Фото з архіву редакції
obrii.com.ua