Чому не можна палити листя і траву?
Більшість «паліїв» мотивують свої дії переконанням у тому, що це певним чином удобрює ґрунт, «прогріває» його, сприяє кращому росту трави. Але, усе це не більше, ніж міфи. Спалювання трави і листя шкодить родючості ґрунту. Такі дії загрожують довкіллю, здоров’ю людей та безпеці оточуючих. Адже навіть від невеликого вогнища може спалахнути пожежа на цілі гектари, вийшовши з-під контролю людини. І тоді можуть постраждати усі – і люди, і тварини.
Шкода для здоров’я
Дихати димом – справа сама по собі неприємна. Навіть у здорової людини це викликає кашель, ядуху, сльозотечу та головний біль. А якщо людина страждає на захворювання дихальних шляхів – дим у прямому сенсі становить загрозу для її життя. Це такі захворювання, як бронхіальна астма, бронхіти, риніти, тонзиліти, алергії. Спалюючи суху рослинність, мешканці погіршують також і своє здоров’я, бо дим від даного процесу отруйний. У ньому містяться такі отруйні речовини, як сполуки свинцю, ртуті, тяжкі метали, окис азоту, пил, угарний газ та низку канцерогенних сполук. З димом у повітря також вивільняються діоксини, які можуть викликати проблеми з репродуктивним здоров'ям та розвитком, ураження імунної системи, гормональні порушення та рак.
Шкода для довкілля
На місці спалювання вигорають у верхньому шарі ґрунту корисні мікроорганізми і згорають мінеральні добрива, які так необхідні для хорошого майбутнього урожаю. Згорають корисні комахи, знищується насіння рослин, зазнає пошкоджень коріння та нижні частини дерев і кущів. Це провокує зокрема збільшення кількості попелиці у садах навесні.
Родючий ґрунтовий покрив відновлюється протягом п’яти-шести років. Також підпали удвічі, а то й учетверо збільшують промерзання ґрунту.
У вогні гинуть звірі, плазуни, земноводні. Особливо новонароджені зайченята, жаби, їжаки. Під час пожежі на траві згорають або задихаються усі тварини, котрі у ній живуть. На згарищах часто знаходять згорілі пташині гнізда з яйцями, обгорілих равликів, гризунів.
Анастасія Гарагуля
obrii.com.ua