Щодня росія наносить ракетні удари по мирним українським містам і селам. Сили протиповітряної оборони захищають українців. Але знаходяться ті, хто знімає роботу ППО, публікує відзняте у мережі, тим самим шкодячи українським захисникам.
Правоохоронці та військові постійно проводять роз’яснювальні роботи серед населення, аби зменшити кількість таких випадків. Але, нажаль, не на усіх такі заходи діють.
Тому ще 24 березня 2022 року Верховною Радою України було ухвалено законопроєкт №7189 – введення кримінальної відповідальності за зйомку та публікацію позицій ЗСУ, в тому числі, за передачу інформації про розташування сил ППО.
У доповненні до статті 114 вказано, що відповідальність передбачена за поширення інформації про розташування та переміщення сил ППО та інших збройних формувань України. Головна підстава для притягнення до відповідальності підозрюваних за статтею 114-2 – факт відсутності поширення/розміщення інформації про роботу ППО офіційними органами влади, серед яких, наприклад, Генеральний штаб ЗСУ, Служба безпеки України та ін. Публікація фото та відео роботи ППО загрожує фігурантам покаранням у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 8 років. Якщо подібні дії були вчинені за попередньою змовою або групою осіб, надання інформації ворогу про розміщення позицій ППО загрожує позбавленням волі на строк до 12 років.
Українські оборонці закликають не видавати ворогу роботу сил протиповітряної оборони. У жодному випадку не можна публікувати у стані реального часу:
фото і відео пусків ракет протиповітряної оборони;
свої думки, яка українська зброя де може стояти і які об’єкти прикривати;
скільки одиниць техніки бачили чи пусків ракет чули.
«Ворог використовує таку інформацію для розвідки; прокладання маршрутів застосування ракет для обходу наших ППО; коригування та нанесення ударів по самих засобах ППО».