У нашій місцевості, зокрема і в Ізюмі, помічено павука-осу Аргіопа. Він оселився на території України через аномальну спеку.
Це один з найбільш яскраво забарвлених павуків помірної зони Європи. Головогруди широкі й пласкі, світло-бурі, із затемненою передньою ділянкою і широкими темними смугами вздовж боків. Зверху головогруди вкриті густими білими волосками, від чого здаються сріблястими. Черевце павука довге, трохи загострене ззаду. Верхній бік черевця жовтуватий, частково вкритий білими волосками, що утворюють сріблясті перепаски, а також з чорними нерівними смужками. За смугастим забарвленням нагадує осу, звідки й інші назви «павук-оса», «павук-зебра» тощо. Ноги довгі, світло-бурі, з чорними кільцями чи плямами. Дорослі самиці мають розмір від 1 до 2,2 см. Самці дрібніші, менш яскраві, до 5—8 мм у довжину і значно тендітніші. Маса тіла дорослих самиць коливається від 200 до 400 міліграмів.
Аргіопа вважається отруйним павуком, але для людини його отрута не смертельна. Укус може бути дуже болючим, на його місці утворюється нарив і біль при цьому триває досить довго. Також можуть німіти кінцівки.
Цей павук не агресивний, але не варто його тривожити під час полювання – коли він знаходиться на павутинні.
Якщо вже так трапилось і павук вкусив вас або когось із ваших близьких – головне не панікувати. Місце укусу може почати боліти та свербіти. Перш за все промийте його водою з милом та не чешіть. Щоб знизити реакцію організму, можна прийняти медикаменти від алергії. Але не займайтесь самолікуванням – зверніться до лікаря по кваліфіковану допомогу.
Будьте уважні та обов’язково попередьте дітей, котрі можуть ним зацікавитись через незвично яскравий вигляд!
Анастасія Гарагуля, за матеріалами з мережі Інтернет
obrii.com.ua