Від початку повномасштабної війни в Україні у наше життя увійшло таке явище як повітряна тривога. Когось це лякає фізично і морально, а хтось виробив свого роду імунітет і вже не так гостро реагує. Але цей сигнал виконує надважливу задачу – сповіщає жителів про можливу небезпеку, про приліт ворожого літака або ракети.
У місті Ізюм також встановлено систему оповіщення. Вона вмикається автоматично у разі повітряної тривоги на території Харківської області. Сирена сповіщає про оголошення тривоги (виявлення загрози у небі) та про її відбій (коли загроза минає). В обох випадках подаються гучні сигнали, але вони різняться між собою.
Сигнал про оголошення повітряної тривоги – це звук, який наростає та спадає, триває протягом кількох хвилин.
Сигнал про відбій повітряної тривоги – це безперервне звучання сирен упродовж тридцяти секунд.
Окрім як почути сирену, кожен може дізнатись про оголошення чи відбій тривоги у мобільному додатку, який можна завантажити на свій мобільний телефон. Він так і називається «Повітряна тривога» і буде сповіщати вас про тривогу звуковим повідомленням.
Завдяки інтерактивній карті «єМапа» можна слідкувати за повітряними тривогами по всій Україні. Карта доступна за посиланням:
Повітряна тривога оголошується, коли сили ППО сповіщають про рух ворожих літаків у напрямку області або є підтвердження запуску балістичних ракет. Визначити точне місце влучання одразу дуже важко, тому населення попереджають щоразу, як тільки з’являється загроза. До того ж, на жаль, є ризик, що сили ППО не зіб’ють ракету. І коли зіб’ють, то неможна точно знати куди потраплять її уламки.
Тож, коли лунає сповіщення про оголошення повітряної тривоги, не варто його ігнорувати. Якщо ви знаходитесь вдома, то проведіть так звані протипожежні профілактичні заходи (вимкніть газ, електроприлади та водопостачання) та евакуюйтеся до найближчого укриття. Якщо ви у цей момент на роботі – виконайте заходи, передбачені на цей випадок відповідними інструкціями з охорони праці та пройдіть в укриття. Якщо там, де ви знаходитесь, поруч немає укриття, то пам’ятайте про «правило двох стін» - займіть таке місце у будівлі, де ви будете перебувати за двома стінами відносно відкритого простору. Або принаймні знаходьтесь ближче до основних стін конструкції будинку.
З картою захисних споруд у місті Ізюм ви можете ознайомитись на сайті obrii.com.ua
Пам’ятайте про власну безпеку, турбуйтесь про тих, хто поруч та не ігноруйте сигнали повітряних тривог!
Анастасія Гарагуля
obrii.com.ua