Проживаючи у приватному секторі міста чи селі, більшість з нас займається вирощуванням різноманітної городини, зокрема картоплі.
Спочатку обираємо найкращі бульби на посадку – ті, котрі дали добрі паростки за відповідних умов. Під час посадки додаємо до грунту натуральні добрива – дерев’яний попіл, подрібнену яєчну шкаралупу, лушпиння цибулі тощо. Потім чекаємо на сходи, прополюємо, підгортаємо – словом, вкладаємо купу енергії та зусиль. Але увесь час над нашими зусиллями нависає загроза нашестя колорадського жука. Здається, що він увесь час чатує десь поруч аби в своє задоволення поласувати картопляними паростками та молодою розсадою помідорів, перцю і баклажанів. Виникає необхідність боротися з цими шкідниками аби врешті-решт отримати врожай картоплі. Існують різні засоби боротьби – за народними рецептами чи хімічними речовинами. Ми зібрали для вас кілька цікавих і дієвих методів.
Отже, існує буквально механічний варіант боротьби з колорадським жуком, який правда годиться тільки для невеликих ділянок. Це збір жуків вручну. Це дуже кропіткий процес, який треба часто повторювати.
Тому можна спробувати зробити рідини для обробки рослин за народними рецептами.
Відвар кульбаби, хвоща або полину. Беремо 200 грамів свіжої зелені, кип’ятимо у відрі води. Даємо відвару охолонути і використовуємо для обприскування кущів картоплі у пропорції 0.5 літра відвару на 10 літрів води.
Розчинна гірчиця. Вона особливо згубна для личинок жуків, тому розчин з нею буде досить ефективним. Рецепт такий: 100 грамів сухої гірчиці розводимо в 10 літрах води, додаємо 100 мілілітрів 9%-го оцту, добре розмішуємо та обприскуємо грядки.
Настоянка ялівцю. Для цього засобу беремо кілька пагонів рослини, заливаємо 10 літрами води, даємо настоятись 3-4 години, проціджуємо та використовуємо за призначенням.
Також можна скористатись методом відлякування колорадських жуків від картоплі та розсади. Для цього можна посадити між грядками кріп, календулу , настурцію, горох або квасолю.
Поруч із народними засобами крокують хімічні препарати. Сьогодні доступна велика кількість засобів різної дії та цінової політики. Кожен з них має свою інструкцію з використання, тому їх нескладно використовувати. Фахівці рекомендують використовувати засоби вітчизняного виробництва – їх виготовляють і тестують такому ж кліматі та умовах, у яких ви будете їх використовувати.
Отже, існує багато методів захистити свої врожаї від колорадського жука. Кожен може обрати собі зручний та доступний спосіб. Гарних вам врожаїв!
Анастасія Гарагуля
За матеріалами з мережі Інтернет
obrii.com.ua