Починаючи з 31 березня цього року, щоп’ятниці у селі Бабенкове Ізюмського району проходять заняття у рамках проекту «Психологічна підтримка та піклування про ментальне здоров’я» для дітей віком від 5 до 14 років. Проект започатковано БО «БФ «Ми-браття, ми-українці» за підтримки міжнародної організації «Nonviolent Peaceforce».
Щотижня до села приїжджають два психологи-викладачі. Вони працюють із дітьми, котрі за віком поділені на дві групи. Заняття передбачають різні активності, арт-терапію, вправи з логіки та розвитку дрібної моторики. Тривають заняття три години, під час яких діти спілкуються з викладачем, вчаться взаємодіяти один з одним, набувають навичок толерантності та взаємоповаги, діляться емоціями та переживаннями, пробують долати власні страхи. Такі заняття дуже важливі для дітей, котрі зазнали впливу різних факторів війни та пережили окупацію, а також не мають можливості навчатись офлайн і достатньо спілкуватись з однолітками.
Цієї п’ятниці, з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, заняття було незвичним – на нього завітали спеціалісти з воркауту (вуличної гімнастики) – спортсмени із команди «Barstylers». Вони продемонстрували свої уміння, розповіли про цей вид спорту та закликали до здорового способу життя і фізичного розвитку. Присутні захоплено спостерігали за демонстрацією. Більшість дітей попросилися спробувати відтворити хоча б найпростіші елементи – хлопці охоче допомогли їм у цьому.
Цього дня на дітей чекав ще один сюрприз – організатори занять пригостили усіх тортом і соком. Це стало справжньою приємною несподіванкою.
Потім розпочалися звичні заняття – старші діти спілкувалась із своєю викладачкою Світланою та грали у «Монополію», а молодші під керівництвом викладачки Олени створювали дерево бажань із паперових долоньок, котрі самостійно малювали та вирізали з паперу.
Корисні навички, нові знайомства, різноманітні ігри, подарунки та затишна, майже родинна атмосфера занять мають позитивний вплив на дітей різного віку. Батьки вдячні організаторам та викладачам, адже діти стали більше спілкуватись один з одним, займатись цікавими і корисними справами, частіше відволікаючись від комп’ютерів та гаджетів.
Анастасія Гарагуля
obrii.com.ua