Головні критерії
Аби вберегти свою оселю від зловмисників чи занадто цікавих людей, варто потурбуватися про надійний захист помешкання. У цьому гарним помічником стане надійний якісний дверний замок. Для максимального захисту та комфорту важливо обрати саме такий замок, який буде ідеально вдовольняти усі ваші потреби – від різновиду до кількості комплектів ключів.
При виборі дверного замка варто керуватися кількома критеріями. Зокрема зверніть увагу на клас безпеки, рівень таємності та спосіб встановлення.
Замки мають різні рівні секретності. Варіанти з низьким рівнем мають невелику кількість комбінацій і є найпростішими для злому. Моделі ж з високим рівнем секретності мають до чотирьох мільйонів комбінацій, що робить їх максимально невразливими до дій зловмисників.
Вважається, що для досвідчених злодіїв не існує замків, які б ті не змогли відкрити. Було б достатньо часу і будь-який з них піддасться «професіоналу». Проте, виробництво замків також не стоїть на місці, а тому дверні замки стають все більш надійними. Усі вони мають певні класи безпеки.
Перший клас – це прості, навіть примітивні замки, котрі доволі просто розкрити буквально за кілька хвилин. Другий клас – це відносно надійні замки. Вони підходять для других вхідних або коридорних дверей. Замки третього класу вважаються надійними, котрі змусять понервувати навіть досвідченого зломщика. Найбільш надійними вважаються замки четвертого класу. Час злому тут мінімум 30 хвилин, до того ж аби відкрити такий замок знадобиться спеціальне обладнання.
Дверні замки також поділяються за способом встановлення. Від цього також залежить їхній рівень надійності.
Врізні замки є найбільш поширеним варіантом. Вони встановлюються в середину дверного полотна, не псуючи його зовнішній вигляд. Встановлення такого замка потребує допомоги фахівця. Також у випадку заміни, необхідно буде дібрати ідентичний за формою та розмірами замок. Тут бувають моделі з циліндровим механізмом. У випадку поломки потрібно буде змінювати тільки личинку замка, а з цим вже можна впоратися самостійно, без залучення фахівця. Для вхідних дверей варіант врізного замка є найактуальнішим.
Накладні замки встановлюються на внутрішню частину дверей. Такі замки є не надто міцними та надійними для захисту житла.
Навісні замки не підходять для захисту житла від проникнення зловмисників. Проте, вони стануть надійними помічниками у допоміжних приміщеннях, шафах чи шухлядах.
За механізмом роботи існує ціла низка різновидів замків.
Циліндровий хрестоподібний замок, циліндровий штифтовий, циліндровий дисковий, ригельний, сувальдний – і це ще не усі різновиди надійних захисників вашої оселі. Кожен з них відрізняється принципом роботи та часом, який знадобиться зламщику, аби його відкрити.
Тож обираючи захисника вашого помешкання від крадіїв, зважайте на усі вищезазначені критерії та різновиди, аби обрати найзручніший та найкращий варіант для себе.