Дощ завдає клопоту багатьом водіям та часто стає причиною виникнення аварійних ситуацій на дорогах. Щоб хоч якось зменшити ризики, потрібно купити резину, яка спеціально розробляється під дощові їздові умови.
Ініціатори виникнення дощових шин
Про необхідність спеціальних шин для їзди під дощем першими заговорили пілоти Формули-1, коли їхні боліди почали розвивати швидкість 300+ км/год. На мокрій трасі виникали великі проблеми з керованістю – у кращому разі гонщики опинялися на узбіччі, іноді все закінчувалося набагато гірше. Звичайні покришки не встигали обробляти великі обсяги вологи, через що виникав ефект аквапланування з повною втратою контакту коліс із покриттям.
Перші гоночні дощові шини з'явилися в середині 70-х років XX століття. Кількість аварій та наслідків різко знизилася, що сподобалося як гонщикам, так і шинним компаніям. Пілоти впевненіше почали почуватися в гонках, тоді як виробники почали розширювати асортимент.
Проте лише у 1991 році з'явилася можливість дощові шини купити для використання на громадських дорогах. Новинку розробив американський концерн Goodyear, за яким згодом потягнулися решта компаній. Сьогодні їхня кількість обчислюється десятками, а найширший асортимент представлений в інтернет-магазині GOROSHINA.
Особливості дощових автошин
Дощові шини від класичних відрізняються трьома основними параметрами:
- Поглиблені канавки на протекторі. За рахунок низького профілю вдається обробляти великі обсяги рідини, своєчасно вичавлюючи її за межі контактної плями.
- V-подібний дизайн протектора. Численні діагональні канали розкинулися від центральної зони на різні сторони, що пришвидшує роботу дренажної системи.
- М'якша резинова суміш. Сюди входить багато компонентів із сажею у складі, яка оптимізує зчеплення із вологими покриттями.
Щоб переконатися, що продавець дійсно пропонує дощову резину купити, потрібно поглянути на її маркування. Тут мають бути нанесені написи «Water», «Aqua», «Rain» або «Aquatred», в залежності від компанії-виробника. При цьому потрібно розуміти, що 100-відсоткову безпеку на мокрій дорозі ці шини не гарантують – лише знижується ймовірність гідропланування.
Дощові шини на міських вулицях та заміських трасах
Для експлуатації по міських вулицях зі щільним трафіком дощові скати не найзручніші. Свої найкращі їздові властивості вони демонструватимуть за межами населених пунктів на дорогах хорошої якості.
Завдяки низькому профілю дощові шини швидко розганяються. Скати щільно прилипають до дорожнього покриття, чіпляючись за кожен сантиметр. Стійкість машини при проходженні поворотів також оптимальна, оскільки під великими навантаженнями контактна пляма ще більше розширюється.
Недоліки дощових шин
На сухій дорозі поведінка машини також буде стабільною. Ось тільки чим інтенсивніше тертя, тим швидше зношується протектор, що є «ахіллесовою» п'ятою дощових покришок.
До недоліків також варто віднести більші витрати палива. У порівнянні з іншими типами літніх шин, дощова резина має більшу вагу через крупніші протекторні блоки.
Підсумок
Дощові шини придумані не дарма. Для регіонів з часто падаючими дощами ця резина стає незамінною, як і водіям, які часто вирушають у далекі подорожі.
Під дощові шини диски можна встановити литі або сталеві. Перші додадуть естетики будь-якому автомобілю своєю привабливою зовнішністю, а за рахунок полегшеної ваги покращується керованість і зменшується розхід палива. Купити диски зі сталі потрібно, якщо дороги в регіоні експлуатації перебувають у розбитому стані – такі ковпаки витримують найбільші навантаження.