Доступним і цілком простим матеріалом для ізоляції є піна, яку називають «монтажною». Цей утеплювальний варіант має безсумнівні плюси, але щоб вони якісно проявилися, потрібно знати, як саме здійснюється застосування монтажної піни, як вибрати монтажну піну і в чому відмінності її видів. Про це, а також де і як використовується надійна професійна піна, розповімо далі.
Види монтажної піни
Піна монтажна - це, іншими словами, поліуретан спінений. Застосовується матеріал з метою зберегти при холодах тепло в приміщеннях, забезпечити шумоізоляцію, склеювання, герметизацію.
Винайдений матеріал цей був Отто Байєром у 1947 році. Відтоді популярність стабільно розширюється, якості піни доповнюються, поліпшуються.
Якщо коротко і стисло, піна може бути:
- професійною;
- побутовою.
Перша використовується виключно за допомогою спеціального «пістолета», побутова в продаж відразу надходить у вигляді балона з трубочкою.
Професійна в рази щільніша, тому при «виході» об'єм виходить більший. Вторинно речовина практично не розширюється, тобто деформація матеріалів, які з її допомогою закріплювалися, виключається.
У плані застосування за сезонами всі типи піни поділяють на:
- всесезонну;
- зимову (підійде для роботи при морозах);
- літню (допустиме використання за підвищеної температури).
У плані горючості ділять на:
- самозатухаючу;
- вогнетривку;
- горючу.
Багато в чому саме приналежність до зазначених підкатегорій дає змогу визначити характеристики придбаного варіанта. Але все ж і додаткові відмінності вивчити буде не зайвим.
Ключові властивості будівельної піни
Зібралися робити повноцінний ремонт? Мають бути невеликі «поверхневі» роботи такого плану?
Пінополіуретан підійде в обох ситуаціях.
Його застосовують для:
- Монтажу і герметизації (закладення пустот і тріщин при установці вікон/дверей, щілин покрівлі, стиків біля опалювальних або водопровідних труб, у з/б конструкцій.
- Кріплення на стіни утеплювальних або ізоляційних матеріалів (плити пінопласту і схожі панелі, наприклад).
- Утеплення (піна тріщини і щілини якісно заповнює).
А ще матеріал цей підходить, коли потрібно знизити звук від працюючих кондиціонерів, систем обігріву, трубопроводів тощо, коли потрібно зробити гідроізоляцію або електроізоляцію.
Як проводиться розпилення піни та подальша робота
Досить просте нанесення піни, незалежно від її виду. Але все ж деякі нюанси є, і щоб результат вийшов відмінний, з ними важливо ознайомитися заздалегідь.
Для роботи знадобиться «пістолет». Зрозуміло, що спеціальний, особливий. І він далеко не завжди йде з балоном у комплекті.
Повітря для робіт має бути прогріте до +20, вологість (в ідеалі) бути на рівні від 60 до 80%. Тільки за таких умов адгезія оптимальна.
Обов'язково надягати рукавички. Якщо професійний склад потрапить на шкіру, зняти його навіть за допомогою розчинника буде досить складно.
Порада. За допомогою піни краще обробляти порожнечі від 1 до 7 і трохи більше см. Ширші буде дешевше і простіше закрити пінопластом, пластиком, цеглою, деревом. Якщо розмір менше см, зручно застосовувати розчин цементу або шпаклівку.
До нанесення зі стіни або ін. поверхні потрібно зняти пил, сміття, добре змочити все водою. Далі батон приблизно 60 сек потрусити, щоб вміст став однорідною масою.
Потім балон треба перевернути і почати наносити піну на стіни, пластик або бетон, заповнюючи порожнечі на третину від глибини. Після нанесення матеріал збільшується приблизно наполовину і навіть більше. Враховуйте це. Шви вертикальні заповнювати треба повільніше, ніж горизонтальні. Піна не повинна стікати.
Нічого складного! І ще запам'ятайте, що попередньо бажано розташувати розпірки на оброблюваному матеріалі, щоб використання піни не призвело до його деформації. Після повного застигання потрібно зайве зрізати і або закрити розчином, або матеріалом. Тобто, до початку робіт потрібно правильно підібрати піну з урахуванням описаних вище відмінностей, а потім просто використовувати так, як це описано в матеріалі. Вдалих експериментів!