З запровадженням безвізового режиму між Україною та Європою вимоги до туристичного страхування дещо послабшали, принаймні цей поліс перестали перевіряти під час перетину кордону. З початком повномасштабного вторгнення виїзд в інші країни спростився ще більше, і деякі мандрівники стали нехтувати правилом щодо оформлення туристичної страховки. Проте це дуже неправильне рішення, адже наявність страхового поліса є гарантією покриття фінансових витрат на отримання медичних послуг, які в європейських країнах коштують значно дорожче, ніж в Україні.
Що включає туристичне страхування?
Без страховки процес отримання медичної допомоги за кордоном може затягнутися надовго через незнання того, куди можна звернутися. Також доведеться багато заплатити за консультації лікаря та медикаменти. З полісом достатньо зателефонувати за вказаним номером і дотримуватися інструкцій. Туристичне страхування має первинне завдання — компенсація медичних витрат мандрівника, який перебуває в іншій країні.
Страхові компанії зазвичай пропонують декілька продуктів із різними опціями. Мінімальний пакет здебільшого включає:
- медичну допомогу в амбулаторії чи стаціонарі;
- невідкладну стоматологічну допомогу;
- оплату медикаментів;
- транспортування до медичного закладу;
- евакуацію з іншої країни (у разі потреби).
За додаткову плату поліс можна розширити, додавши компенсацію, якщо сталося травмування під час заняття екстремальними видами спорту або під час активного відпочинку. Також розширений поліс дає можливість отримати компенсацію в разі затримки або скасування авіарейсу, крадіжки або втрати документів.
Страховка гарантує допомогу в неприємних ситуаціях, які можуть виникнути в інших країнах. Імовірність захворіти в таких умовах є досить високою, і поліс забезпечить необхідну підтримку.
Поширені ситуації, коли туристичне страхування не допоможе
Щоб гарантовано отримати оплачувану медичну допомогу в іншій країні й уникнути сюрпризів, потрібно ознайомитися з переліком винятків, коли страховка не діє. Страхувальнику варто знати, що поліс не покриває:
- лікування хронічних захворювань чи станів, які були до підписання договору. Якщо вам потрібна допомога через загострення хвороби, то страхова компанія не компенсуватиме витрати;
- косметичні операції, виконані з естетичних причин. За умовами договору пацієнту відшкодують витрати на невідкладні медичні послуги;
- профілактичні огляди, вітаміни, санаторно-курортне лікування та планові медичні консультації. Вакцинація покривається лише за умови невідкладних станів;
- лікування, якого потребуватиме страхувальник через вживання алкоголю чи наркотиків. У разі виникнення інтоксикації організму з цих причин послуги лікарів доведеться сплачувати самостійно;
- планові огляди вагітних та планові пологи. У разі ускладнень страховка може покрити витрати на медичну допомогу.
Важливо оцінювати як вартість поліса, так і обсяг покриття. Дізнайтеся, які види збитків покриваються, якою є сума страхового відшкодування, чи відповідає поліс вашим потребам. І пам’ятайте, що дотримання термінів дії договору — важлива вимога отримання виплат. У разі потреби можна скористатися коридором туристичного страхування. Це додаткові дні (до 15 діб), прописані в договорі, для покриття ситуацій, що виникають за форс-мажорних обставин. Кожен випадок у межах коридору розглядається індивідуально. Страхова компанія ухвалить рішення про відшкодування, враховуючи причини затримки за кордоном, історію хвороби та поточний стан здоров'я клієнта.