Не тільки пластик: які ще бувають одноразові столові прибори
При зборі на пікнік або організації свята не вдома, треба взяти не тільки одноразові тарілки та стакани. Потрібно також купити столові прибори: ложки, вилки та ножі. Ми звикли, що такі вироби зроблені тільки з пластику. Його головний «конкурент» у сфері одноразового посуду – папір – не дозволяє виготовляти таку продукцію. Але майже кожний знає, що пластик неможливо назвати екологічно чистим матеріалом. Він розкладається у природі до 200 років. На перероблення вироби з пластику попадають рідко. Отже, вони накопичуються на планеті неймовірними обсягами. Тому, якщо необхідні одноразові прибори для закладу або свята, слід подумати про покупку виробів з екологічно чистих матеріалів. Які вони бувають – у нашому огляді.
Кукурудзяний крохмаль
Експерти стверджують, що саме за цим матеріалом майбутнє на ринку одноразового посуду. Вироби з кукурудзяного крохмалю важко відрізнити від аналогів з пластику. На дотик точно розпізнати не вийде. Зовні посуд з кукурудзяного крохмалю можна визначити за кремовим відтінком. З цього матеріалу можна виробляти будь-які столові прибори. Їхні переваги:
- Міцність – за цією властивістю кукурудзяний крохмаль навіть перевершує аналоги з полімерів. Можна бути впевненими, що ложка або вилка не зламається під вагою продуктів.
- Термостійкість – ця характеристика присутня не в кожного пластику. Високої температури не боїться тільки поліпропілен. Інші види полімерів починають плавитися та виділяти канцерогени, небезпечні для здоров’я людини. Кукурудзяний крохмаль не виділяє сторонні речовини при контакті як з холодними, так і з гарячими стравами.
- Екологічність – столові прибори з кукурудзи можна сміливо викидати до найближчого сміттєвого контейнера. На їх розкладення потребується приблизно півроку. Вироби з пластику такими показниками похвалитися не можуть.
Цукрова тростина
Для вироблення посуду використовується навіть не сама тростина. Для цієї мети беруть багасу – відходи, які залишаються після виробництва цукру. Цей матеріал не боїться нагріву. Він міцний та приємний на дотик. Але з багаси частіше виробляють тарілки, контейнери та кришки для стаканів. Столові прибори з цієї сировини доведеться пошукати.
Бамбук
А ось з цього матеріалу часто роблять столові прибори. Вони відрізняються міцністю та естетичною натуральною фактурою. Такі вироби чудово підійдуть для сервірування столу для свята в стилі еко.
Бамбук швидко росте. Таким чином, матеріал для виготовлення посуду недовго відновлюється. Вироби з нього швидко розкладаються у природних умовах. На це потребується приблизно 180 днів. А якщо покласти посуд з бамбука до води, то цей процес буде займати лише декілька днів.
Пальмове листя
Ця сировина вважається екзотичною для України. А в тропічних країнах посуд з листя користується великою популярністю. Для його виробництва використовується листва, яка упала на землю за природних умов. Вона пресується та формується. Сировина – пластична, дозволяє виготовляти вироби будь-якої форми.
Столові прибори з пальмового листя мають такі переваги:
- міцність;
- температурний діапазон від –20 до +120 градусів;
- стійкість до води та жиру;
- приємна природна фактура.
Як бачите, існує багато екологічних аналогів пластику.