Виготовлення кухні – процес серйозний, який потребує глибокого занурення в технічні деталі. Через брак досвіду можна пропустити багато важливих аспектів, які спочатку здаються несуттєвими. На початку експлуатації меблів такі нюанси можуть викликати серйозні незручності та призвести до додаткових фінансових витрат.
Можна купити кухню в онлайн-гіпермаркеті меблів «ДУБОК». Але в тому разі, якщо ви прагнете створити індивідуальний, комфортний та функціональний кухонний простір, це можна зробити самостійно, якщо врахувати декілька основних аспектів.
1. Габарити приміщення: що треба знати
При проєктуванні меблів важливо враховувати не тільки площу кухні, але і її довжину та ширину. Розташувати гарнітур буквою «П» у занадто вузькому приміщенні буде помилкою. Ширина проходів вийде недостатньою для комфортного перебування навіть кількох людей. Для таких кухонь набагато краще підійдуть прямі або кутові меблі.
У приміщенні, витягнутому в довжину, не варто розміщувати весь гарнітур вздовж однієї стіни. Інакше вам доведеться витрачати зайвий час на переміщення з одного кінця кухні до іншого. Крім того, ви не зможете реалізувати «правило робочого трикутника» та грамотно розмістити плиту, мийку та холодильник.
2. Як правильно розмістити предмети гарнітура та кухонну техніку
Непродумане розміщення основних робочих зон може зробити перебування на кухні некомфортним та навіть небезпечним. Відстань від плити до мийки та кухонної техніки має бути не менше ніж 400 мм. Цього правила необхідно дотримуватися з метою безпеки. Також духовку і варильну поверхню не можна розташовувати біля текстилю, щоб не допустити загоряння штор і потрапляння на них жирних плям.
Щоб грамотно розташувати гарнітур та кухонну техніку, починати схему розміщення рекомендується з мийки. Саме вона потребує підключення комунікацій та є центром активності.
3. Продумайте розташування розеток
Важливо розміщувати розетки в зоні видимості, щоб контролювати їхній технічний стан. Місцем для встановлення можуть бути стіни, кухонний фартух, бічні фасади та цокольна зона на висоті не менше ніж 10 см від підлоги. Помилкою буде розміщувати розетки над варильною поверхнею, а також поблизу мийки й посудомийної машини.
Кількість розеток краще планувати з запасом. Зробіть розрахунок за кількістю електроприладів та сміливо збільшіть цю цифру ще на 25%.
4. Не економте на фурнітурі
Про що часто доводиться шкодувати власникам кухонь – так це про те, що вони намагалися заощадити на фурнітурі. Від якості комплектуючих значною мірою залежить довговічність всього гарнітура загалом. Бюджетні петлі та механізми не мають необхідного запасу міцності й набагато швидше стають непридатними. А грамотно підібрані притягувачі та ящики від перевірених європейських виробників забезпечать вам не лише тривалу експлуатацію меблів, а й необхідний комфорт.
5. Приділіть увагу розмірам робочої поверхні
Поширена помилка – нестача місця для приготування їжі. Невдало організований простір може відбити все бажання проводити час на кухні. Оптимальна довжина стільниці в робочій зоні – не менше ніж 900–1000 мм. Якщо можливості виділити достатньо місця немає, подумайте про встановлення острова та розгляньте варіант організації робочої зони на ньому.
6. Не відмовляйтесь від послуг професіоналів
Як показує практика, рішення спроєктувати кухню самостійно найчастіше призводить не до економії коштів, а до розчарувань та необхідності переробляти багато деталей. Фахівці з виробництва та встановлення кухонь допоможуть вам досягти бажаного результату без зайвих хвилювань та матеріальних витрат.