Іноді вибір нового монітора перетворюється на справжню проблему, адже асортимент на ринку дуже великий. Тому важливо знати, на які параметри потрібно перш за все звертати увагу, купуючи новий монітор для домашнього чи робочого комп'ютера.
Матриця
Тип матриці є ключовим параметром вибору. Якщо взяти до уваги весь сучасний ринок, то можна виділити три найбільш поширені та цікаві типи. Саме їх і розглянемо:
- Vertical Alignment. Сильними сторонами VA-матриць є глибокий контраст, насичені чорні відтінки та широкий кут огляду. А ось динамічні сцени можуть виглядати дещо розмитими. Тому, купуючи VA-монітор, потрібно вибирати модель із високими показниками частоти та часу відгуку.
- In-Plane Switching. Дисплеї з IPS-матрицею стануть вдалим вибором для людей, чия діяльність пов'язана з обробкою відео чи графіки. Перевагами таких пристроїв є кут огляду та дуже реалістичні кольори. Час відгуку скоротився порівняно з попереднім варіантом, проте для динамічних ігор цей показник усе ще є не ідеальним.
- Twisted Nematic. Найчастіше такі дисплеї купують для компонування геймерських комп'ютерів, адже TN-матриця має швидкий час відгуку. Ще однією перевагою є доступна ціна. А от передавання кольорів у цьому випадку дещо гірше, якщо порівнювати з попередніми варіантами.
Якщо шукаєте універсальний екран, який буде зручним і для роботи, і для геймінгу, рекомендується вибрати саме IPS-матрицю.
Частота оновлення
Цей параметр вказує на те, скільки разів за 1 секунду буде оновлюватися картинка на екрані. Найбільш популярними на сучасному ринку є монітори 120 Гц, які здатні задовольняти потреби більшості користувачів. Моделі з частотою оновлення 60/75 Гц можуть приваблювати ціною, але вибирати їх потрібно, якщо доводиться працювати виключно з документами та таблицями. Геймерам та спеціалістам графічних професій рекомендується зупинитись на моніторах із частотою оновлення від 120 до 240 Гц.
Роздільна здатність
Роздільна здатність — це величина, що вказує на кількість пікселів, які можуть бути відображені на дисплеї. Чим більша величина цього параметру, тим яскравішою та детальнішою буде картинка. Найактуальнішими є три:
- Full HD — 1920x1080 пікселів;
- Quad HD — 2560×1440 пікселів;
- 4K Ultra HD — 3840x2160 пікселів.
Розмір діагоналі
Діагональ екрана потрібно вибирати, керуючись своїми потребами. Наприклад, якщо більшу частину часу, проведеного за комп'ютером, буде витрачено на перегляд відео чи ігри, то краще вибрати монітор із діагоналлю 32 дюйми й більше. Такі розміри запобігатимуть втомі очей та збільшать рівень комфорту під час геймінгу, роботи чи перегляду фільмів у високій якості. Для роботи з документами чи текстами великий дисплей є не найкращим варіантом. Оптимальний розмір для цієї сфери діяльності: 21–27 дюймів. Зважаючи на ці параметри, можна легко вибрати якісний монітор для роботи та розваг.
obrii.com.ua