Стриманий, з чіткими лініями, продуманим інтер'єром, у якому немає місця зайвим речам – дизайнерський напрямок, який просто створений для ділових, цілеспрямованих людей. За допомогою функціоналізму можна зробити ідеальні умови для комфортної роботи, а також продемонструвати оточенню успішність у справах, почуття смаку, впевненість у собі. Дізнаємося основи стилістичної концепції, як недороге офісне крісло і досить просте оздоблення стануть втіленням бездоганного іміджу.
Особливості функціоналізму
Загалом напрямок, створений великою школою «Баухауз», можна розцінювати як поєднання мінімалізму з хай-теком, тому не дивно, що його основними рисами є:
Відсутність зайвих елементів та декору.
Кожну річ, яка знаходиться в приміщенні, можна використовувати з максимальною користю й комфортом.
У кабінеті з функціоналізмом найчастіше переважає холодна нейтральна палітра кольорів – рожевого, блакитного, світло-зеленого, приглушено-помаранчевого. Допустиме доповнення чорним, сірим, білим.
Багатофункціональні меблі, наприклад, як стільці для офісу з різними регулюваннями, налаштуваннями, механізмами.
Максимально продумане розташування предметів за раціоналістичною методикою.
Присутність чітких ліній і геометричних форм з орнаментом.
Оздоблення
Оздоблення в стилістиці функціоналізму відштовхується від принципів мінімалізму. Для підлоги краще використовувати міцні та практичні матеріали. До них можна віднести плитку, керамограніт, ламінат, паркет або навіть бетон. Стіни бажано зробити гладкими та чистими без зайвих малюнків і текстур. Чудовий матиме вигляд однотонне фарбування в нейтральний світлий колір з доповненням геометричного чи абстрактного візерунка. Стеля нехай залишиться чистою і гладкою, це надасть відчуття простору.
Меблювання в стилі функціоналізму
Насамперед усі меблі мають вирізнятися ергономічністю, простим дизайном, але детальною продуманістю конструкції. У такому разі недороге офісне крісло матиме всілякі регулювання, підтримку спини, зручне сидіння, лаконічне оформлення.
Робочий стіл бажано вибрати з простими лініями в чіткій геометричній формі з твердою та міцною поверхнею. Сконцентруйте увагу на ергономічних столах-трансформерах із регульованою висотою та нахилом. Вони можуть бути ідеальним вибором для створення комфортного робочого місця.
Застосовуючи функціоналізм у дизайні кабінету, необхідно спиратися на повне впорядкування речей. Тут знадобляться різноманітні системи зберігання у вигляді полиць, тумб, шаф й стелажів простої, наприклад, прямокутної форми. Доречним буде стримане оформлення з мінімальною кількістю декоративних елементів.
Освітлення
Для стилістики функціоналізму характерне використання великої кількості природного освітлення, тому робоче місце краще розташувати біля вікна. Доречними стануть світильники без декору з плафонами із прозорого скла. Ефектно виглядатиме кілька джерел світла – стельові, настільні та бічні лампи з теплим або нейтральним світлом. Цікаво застосувати розумні лампи, приховане підсвічування і проводку, обладнані різними регуляторами яскравості.
Важливо пам'ятати, що мета функціоналізму полягає в тому, аби створити простий, елегантний та функціональний робочий простір, який стане втіленням лідерських якостей і витонченого смаку.