Хочете надати кабінету характер, зробити його стильним, привабливим, що створює солідний імідж? Мало хто замислюється, але все залежить від підбору колористичної гами, колірного поєднання й співвідношення. Якщо підійти до цієї частини оформлення робочого місця неправильно, навіть найунікальніші техніки, дорогі матеріали, комп'ютерний стілець із безліччю механізмів, ексклюзивний декор матимуть позбавлений смаку вигляд. Ділимося секретами, як грамотно і вигідно використовувати колір, щоб будь-яка задумана концепція вдалася.
Дотримання пропорцій
Буквально канонічним практично у всіх стилістичних рішеннях вважаються такі співвідношення кольорів:
основному, фоновому надається – 60-75% від загального інтер'єру;
додатковому – 20-30%;
яскравим вкрапленням, акцентам відводиться всього 5-10%.
Тотал або монохром
Це тільки здається так просто – не потрібно особливо підбирати колір. Насправді набагато складніше домогтися виразності, коли все може злитися воєдино. У будь-якому разі можна домогтися «об'ємного» інтер'єру різними фактурами, матеріалами, деталями, предметами, меблями, наприклад, оббивкою комп'ютерного стільця.
Вибір фону
Рекордсменами для визначення фону вважаються: білий, сірий, світлі пастельні тони, бежевий. Загалом можна застосувати практично будь-який, головне дізнатися про його властивості та психологічний вплив. Не бійтеся прислухатися до інтуїції. Навіть якщо обраний за модним принципом, але не подобається – відмовтеся, зрештою це вам потрібно працювати в цьому кабінеті.
Співвідношення підлоги зі стінами
Загалом вважається, що колір підлогового покриття обирають на тон-два насиченішим за стіни, але в сучасному дизайні це не завжди працює. Врахуємо різні моменти:
Усе темне – варіант, який підійде хіба що кабінету великих розмірів – у такому рішенні потрібно бути акуратним.
Усе світле або біле – не нагадує операційну? Щоб такі асоціації не виникали – використовуйте контрастні меблі. Шафа з насиченого кольору фасадом, яскравий комп'ютерний стілець, акцентний декор чи малюнок.
Світле оздоблення в поєднанні з темним покриттям підлоги візуально розширить простір.
Біла підлога з темними стінами – незвичайне рішення, яке також вимагатиме звернути увагу на меблеве оснащення. Тут краще обрати контрастне, світле меблювання з допустимими яскравими штрихами.
Відповідність стилю
Не секрет, що для кожного дизайнерського напряму характерні певні техніки, матеріали, форми, декор, оздоблення. Це стосується й кольору, його підбирають під певний стиль, наприклад:
прованс – шанувальник пастелі;
хай-тек уособлює сріблястий, металевий, чорний, білий, електросиній та їхні «холодні» відтінки;
лофт – прихильник «промислових» відтінків – коричневого, бетонного, бежевого, цегляного;
класиці підійдуть світлі «теплі» кольори;
скандинавському – білосніжність, світлі тони сірого з акцентними вкрапленнями червоного, зеленого, синього.
Таким чином очевидно, що від кольору залежить багато чого, тому під час планування ремонту в кабінеті не варто ним нехтувати, а в деяких випадках навіть буде доречним викликати дизайнера.