Якщо відкрити базу даних будівельних об'єктів України, можна побачити, що на даний момент роботи ведуться у величезній кількості проектів. Зводяться котеджні селища, житлові комплекси, готелі та інші об'єкти інфраструктури. На кожен майданчик потрібні будівельники, які виконують різні види робіт.
Чи потрібно мати спеціальну освіту, щоб займатися будівництвом? Роботодавці готові працевлаштувати без диплома про отримання спеціальності. Проте досвід для деяких вакансій необхідний, щоб якісно виконувати посадові обов'язки. Професія будівельника сьогодні затребувана. Необов'язково вміти робити облицювання або монтувати покрівлю. На будівництві можна виконувати інші доручення, з якими впорається кожен.
Особливості професії
Робота будівельником підійде фізично міцному чоловікові. Саме таких співробітників наймають фірми-підрядники. Вони займаються зведенням і ремонтом будівель. Усі завдання виконуються бригадою, її формують таким чином, щоб залучити:
- мулярів;
- бетонників;
- столярів;
- малярів;
- зварників;
- штукатурів.
Для підвищення продуктивності наймають різноробочих. Зарплата в них невисока, зате влаштуватися може будь-хто.
Робота будівельником вважається важкою. Це фізична праця на вулиці практично за будь-якої погоди. Тільки ті, хто займається внутрішньою обробкою, знаходяться всередині приміщення. Сучасні технології будівництва дозволяють виконувати технологічні операції навіть за умови мінусової температури. Роботи припиняють, коли стовпчик термометра опуститься нижче -10 °C.
Якими якостями треба володіти
Працювати на будівництві можуть ті, хто підготовлений до праці морально та фізично. Претенденту необхідно бути уважним і вміти зосереджуватися. До виконання обов'язків допустять людину з хорошим зором і відмінним кольоросприйняттям. Варто знати, що роботодавці цінують якості:
- терплячість;
- старанність;
- акуратність;
- організованість;
- комунікабельність;
- наполегливість.
Математичний склад розуму допоможе в розрахунках. Адже доведеться визначати кількість матеріалів, необхідних для роботи. При цьому слід враховувати ті, що підуть у відходи, наприклад, під час обрізання. Хороший окомір дозволить витрачати менше часу на вимірювання й дасть можливість вчасно помітити помилку.
Перспективи або ким стати в майбутньому
Тим, хто не встиг отримати будівельну спеціальність, можна це зробити в будь-якому віці. Досить вступити до вишу й навчатися заочно. Диплом спеціаліста — це можливість працевлаштуватися на вакансію інженера й керувати проектами. Не менш потрібні архітектори та геодезисти.
Наскільки необхідна вища освіта робочому будівельної спеціальності, вирішувати вам. Варто подумати про те, що час бере своє, і при досягненні 50 й більше років багатьом важко займатися фізичною працею, проте пенсійний вік настане значно пізніше. Кар'єрне зростання дає багато привілеїв. Це набуття соціального статусу й суттєве підвищення зарплати.