Оскільки холодильник – це достатньо коштовна побутова техніка, яку купують на роки, серед важливих факторів, що впливають на вибір, на перший план зазвичай ставлять надійність та ціну. Насправді практично всі присутні в продажу бренди випускають якісні прилади, а щодо вартості, то вона залежить від багатьох чинників. Ось декілька порад, які допоможуть вам зробити правильний вибір.
Правильний розмір
Цей параметр не такий очевидний, як здається. По перше, вам потрібно виміряти ширину дверного отвору на кухні: буде вкрай неприємно, якщо вибрана модель занадто велика. В такому випадку єдиний спосіб встановити холодильник – через вікно, але він придатний хіба що для першого поверхуКрім того, слід переконатися, що у місці, де буде розташований холодильник, достатньо вільного простору навколо нього, щоб ви мали змогу користуватися технікою максимально комфортно.
За своїми габаритами холодильники поділяють на декілька категорій:
Группа А. Невеликі однокамерні, з маленьким морозильним відділенням. Зазвичай це вузькі та низькі моделі, які доцільно встановлювати в кухнях площею не більше 6 кв. м. Вони розраховані на сім’ю з 1, максимум 2 чоловік.
Группа В. Це холодильники європейського стандарту, при глибині 60 см вони мають таку ж ширину та 170-210 см у висоту.
Группа С. Представники азіатського стандарту, з висотою не більше 170 см, але доволі широкі, від 80 см і більше. Зазвичай вони вмісткіші європейських.
Группа D. Дуже великі холодильники, з висотою, що перевищує 190 см. Ідеальний варіант для просторих кухонь та великих сімей.
Об’єм
Розрізняють загальний об’єм, тобто весь простір всередині холодильника, та корисний, який визначає, скільки продуктів може вміститися в ньому. Звертайте увагу саме на останню характеристику, вона завжди менше першої.
Якщо ви зберігаєте багато їжі у режимі глибокої заморозки, подбайте про придбання моделі, обладнаною великою морозильною камерою та з окремими секціями для різних видів продуктів.
Клас енергозбереження
Для теперішніх українських реалій це особливо актуально, але й в звичайних умовах економія не завадить.
Найбільш економні моделі, згідно міжнародним стандартам, позначаються літерою «А». Після неї можуть стояти один чи два плюсики, холодильники «А++» вживають в середньому на 50% менше електроенергії, ніж «А+».
Взагалі різниця між класами від «А» до «С» не така вже велика. А от починаючи з «D» – це вже холодильники, в яких не варто розраховувати на економію.
Система «No Frost»
Такі холодильники не потрібно часто розморожувати, достатньо одного-двух разів на рік. Досягається це за рахунок використання системи вентиляції особливої конструкції, коли розподіл температури відбувається максимально рівномірно по всьому об'єму, а після відкривання дверей відновлення температури проходить швидше, ніж у звичайних моделях.
Але й електроенергії вони споживають більше та рівень шуму вищий.
Якщо у вас після зваження всіх доводів «за» та «проти» все ще залишились сумніви щодо вибору конкретної моделі, не соромтеся запитати поради у консультанта, він обов’язково допоможе.