Напередодні Дня партизанської слави в центральній районній бібліотеці розгорнуто тематичну виставку воєнно-патріотичної літератури: \"Ми шануємо пам\'ять героїв своїх\".
Представлена на виставці література розрахована на різні вікові категорії читачів – від молоді до людей поважного віку.
Для читачів шкільного віку було проведено годину історії за темою: \"Партизанськими шляхами України\" з використанням книг та періодичних видань. Особливу увагу було приділено матеріалам про партизанський рух на Ізюмщині.
Напередодні Дня партизанської слави в центральній районній бібліотеці розгорнуто тематичну виставку воєнно-патріотичної літератури: \"Ми шануємо пам\'ять героїв своїх\". Представлена на виставці література розрахована на різні вікові категорії читачів – від молоді до людей поважного віку.
Для читачів шкільного віку було проведено годину історії за темою: \"Партизанськими шляхами України\" з використанням книг та періодичних видань. Особливу увагу було приділено матеріалам про партизанський рух на Ізюмщині.
У вересні 1941 р. на території району був організований партизанський загін чисельністю 42 бійці на чолі з О.М.Салом (до війни – голова колгоспу \"Шлях соціалізму\"), комісаром загону був В.А. Рогоза (до війни – завідуючий Ізюмським райземвідділом). Загін складався переважно з мешканців села Червоний Шахтар, серед яких – С.В.Черненко, Г.О.Щербак, О.Ю.Різник, М.Г.Шевченко, І.М.Попов та багато інших. Місцем перебування загону були лісові масиви Ізюмського Закруту. У січні 1942 р., у зв’язку з визволенням більшої частини району, загін було розформовано. Відновив свою діяльність він у травні–червні того ж року, коли фашисти знову окупували район. Командиром, як і раніше, був О.М. Сало. Зв’язківцем між загоном і селом був колишній партизанський командир часів громадянської війни 1918-1921 рр. В.І.Гнієвський. Партизани підривали фашистські автомашини, знищували ворожі бліндажі, діставали \"язиків\", псували телефонний зв’язок тощо.
Напередодні звільнення Ізюма бійці партизанського загону підірвали залізничну колію і пустили під укіс німецький потяг. В результаті були блоковані готові до відправки німецькі ешелони. Жителі Червоного Шахтаря постійно надавали допомогу партизанам одягом, продуктами, передавали розвідувальні дані.
Наприкінці січня 1943 р. партизанська розвідка дізналася, що в селі Червоний Шахтар зібралось близько 300 поліцаїв та гестапівців, які намагались вчинити масовий розстріл селян. Щоб запобігти цьому, 2 лютого партизани несподівано ввірвалися в село. Багато поліцаїв було знищено. Але під час цього бою загинув командир партизанського загону О.М. Сало.
Після визволення Ізюма 5 лютого 1943 р. партизани вулицями міста пронесли на руках труну з тілом командира і на міській площі урочисто поховали його. На прохання населення Червоного Шахтаря у 1946 р. останки О.М. Сала були перенесені до рідного села і тут перепоховані. (За матеріалами книги \"Серця, обпалені війною\").
Захід пройшов змістовно і пізнавально. Пам\'ять про всенародну боротьбу в тилу ворога в роки Великої Вітчизняної війни є прикладом мужності і героїзму для дітей і молоді.
Інтернет сайт Ізюмської РДА