Купуючи велосипед, ви особливо не вибираєте запчастини, так як компонування велосипеда передбачена виробником. Так, звичайно, при покупці вела ви дивитеся на якість деталей, але все ж ви лише вибираєте ту чи іншу модель і заочно погоджуєтесь на все навісне обладнання, яким оснащений велосипед.
Безпосередньо з вибором запчастин ви зіткнетеся в таких випадках:
● ви вирішили самостійно зібрати вів з нуля;
● вам необхідно замінити зношену, що вийшла з ладу деталь;
● вас не влаштовує компонування вела, і ви вирішили удосконалити його, замінивши бюджетні компоненти на більш якісні.
На що слід звернути увагу
Найголовніша умова при виборі деталей – це їх повна відповідність. Ви повинні точно знати розмір, тип, спосіб кріплення та інші технічні моменти, властиві тій чи іншій запчастини велосипеда. Для цього достатньо взяти з собою в магазин Велобум - тут зношену деталь, або записати всі її параметри, і купити таку ж, того ж виробника, або аналогічну. Також перед покупкою не зайвим буде дізнатися заздалегідь: які є різновиди тієї чи іншої деталі, ніж вони відрізняються, і яка модель вам повинна підійти. Володіючи інформацією, ви не потрапите в халепу і не дозволите продати вам невідповідний товар.
Вибираючи запчастини, найкраще віддати перевагу відомим, перевіреним часом брендам. Більшість райдерів віддають перевагу приводам тільки від SHIMANO або SRAM. У світі перемикачів ці два бренди є де-факто монополістами. Топові виробники BMX, такі як SUNDAY, FIT, UNITED та інші, випускають надійні запчастини для екстремального катання. Для швидкісних моделей можна розглядати варіанти, наприклад, від CINELLI – провідного виробника шосейних велосипедів. Загалом, у кожної запчастини є свій провідний виробник. Віддаючи перевагу відомим брендам, ви хоч і заплатите за деталь дорожче, але її вартість з лишком окупається гарантованою надійністю, якістю і довговічністю.
Як економити на покупці запчастин?
Покупка через інтернет дозволяє економити не тільки дорогоцінний час, але і гроші. Найчастіше товари, представлені в інтернет-магазині, коштують дешевше ринкових. При купівлі вело запчастин онлайн ви завжди можете додатково пошукати потрібну інформацію в інтернеті, порадитися з консультантами інтернет-магазину, а також, не відходячи від монітора, порівняти ціни.
Економно купувати запчастини для ремонту вела або для його складання можна і з рук. Але покупка б / у деталей хоч і дозволить вам заощадити бюджет, але 100%-й гарантії якості вам вже ніхто не дасть. Тому якщо у вас є хоч якісь сумніви щодо якості і надійності б / у запчастин – відмовтеся від них на користь нових. Купувати підтримані запчастини можна лише ті, які не мають рухомий або складної конструкції, наприклад, підсідельний штир, рульова трубка, винос, жорстка вилка, рама, сідло, шатуни без зірок. Такі покатанные деталі, як візок, зірки, колеса, амортизаторні вилка, втулки і т. п. вже можуть не відповідати вимогам безпеки, тому краще не ризикувати.
І ще одна порада. Якщо в магазині вам наполегливо пропонують якусь модель запчастини, барвисто описуючи всі її принади та переваги, що ж відмовлятися не варто, але купити її краще все ж на наступний день, а не зопалу. Прийдіть додому і пошукайте інформацію в інтернеті, спокійно зважте всі за і проти, переспите з цією думкою, і якщо вранці ви вважаєте таку покупку раціональної – купуйте.