Комарі, мошки і кліщі — перші вороги людини і його молодших братів на дачах і заміських фазендах. Але на те ми і «сапієнс», щоб придумати, як боротися з кровопивцями. У створенні способів знищення люди цілком досягли успіху - в хід йдуть отрути, електрика і навіть спеціальні рушниці. Розповідаємо про найефективніші способи.
Хімзахист від кліща
Самий вірний спосіб позбутися кліщів на весь літній сезон — протикліщова обробка ділянки. Ефект від такої винищувальної процедури зберігається від одного до трьох місяців. Алгоритм дій простий — зателефонувати в районну санстанцію і замовити дезінсекцію ділянки. Бажано перед обробкою ділянки скосити високу траву. Фахівець виїжджає сам або ви на своєму транспорті доставляєте його на ділянку. З допомогою розпилюючого обладнання спеціальними розчинами обробляється кожен сантиметр газону або лісової території. Якісні пристрої для боротьби з комахами що літають за посиланням - https://insect-killer.com.ua/.
Діюча речовина не вибіркова — разом з кліщами гинуть і інші популяції комах (комарі теж). Тому, якщо у вас на ділянці є бджоли, то обробку проводять у вечірній час. Деякий час-один — два дні, - на ділянці не варто з'являтися людині і домашнім тваринам. Так само варто пам'ятати, що при розпиленні розчин потрапляє і на плодові дерева, кущі, грядки. Тому обробку бажано проводити за 20 днів до дозрівання плодів. Перед обприскуванням треба стежити за прогнозом погоди, щоб після цього дня 3-4 було сухо.
Хімпрепарати не діють на залишені кліщами яйця. Тому на запущених ділянках з великою популяцією обробку потрібно повторити через місяць.
Якщо ділянка невелика, то його можна «прохимічити» самостійно за допомогою звичайного обприскувача. Для цього продаються спеціальні засоби, наприклад. Перед застосуванням інструкцію читати обов'язково!
Знову хімія
З комарами розібратися теж під силу. Якщо мова йде про особистий захист, то допомагають різні спреї і креми, які наносяться безпосередньо на ділянки тіла або одяг. Більшість засобів від комарів захищають і від мошки. Але на мух, гедзів, оводів вони не діють.
Ефективніше справляються з комарами фумігатори. Вони можуть бути як кімнатні, так і вуличні. Випускають їх у вигляді пластин, гелів, рідин, спіралей. При їх нагріванні виділяється діюча речовина, летюча отрута-інсектицид. У невеликих дозах людині він не зашкодить. А комасі - вірна погибель.
В будинку від комарів ефективно дозволяє позбутися фумігатор, що працює від мережі. Прилад нагріває пластинку, просочену інсектицидом. Комахи гинуть вже через півгодини. Замість пластинки може бути флакончик з рідиною.
Залишати включений прилад на ніч не можна. Правильно буде включити на годинку, потім провітрити. Продавці забувають попередити, що не можна користуватися фумігатором, якщо в будинку є діти, вагітні або годуючі жінки, люди із захворюваннями дихальних шляхів.
Вуличні фумігатори зручні при використанні в місцях, де немає електрики. В будинку ними користуватися заборонено.
Вбити струмом
Велику популярність набирають привабливі для комарів ультрафіолетові лампи. Принцип дії пристрою простий: підлітаючи до лампи, комар потрапляє на металеву решітку під електричною напругою і гине від розряду струму. Цей прилад має позбавити покупців від мух і метеликів в радіусі від 30 до 100 метрів. Можна з її допомогою ще й міль в будинку вапна.
Комарі шукають свою здобич по концентрації вуглекислого газу, видихнутому теплокровними тваринами і людиною, тепловому випромінюванню і запаху молочної кислоти, що міститься в поті.
Знаючи це, людство придумало найефективніший прилад для геноциду комариного плем'я. Називаються він вуглекислотна вулична пастка комарів.
Прилад виділяє тепло в 30-40 градусів, вуглекислий газ (імітація дихання людини). Просунуті здатні ще й виділяти запах, який комарі сприймають як спітнілу жертву.
Прилад зазвичай складається з двох частин — сітки для збору комарів з вентилятором і балон з пропаном.
Працює від мережі низьковольтної напруги (12 Вт.). Принцип його роботи полягає в перетворенні з пропану вуглекислоти CO2, вологи і тепла. Вуглекислий газ навколо установки поширює вентилятор — а потім вітер. Біля вентилятора, на носику приладу знаходиться таблетка октенола (це вона пахне людиною). На таку приманку злітаються комахи, втягуються в пастку і приблизно через добу «мруть як мухи». Цей прилад рекомендується використовувати цілодобово, щоб порушити в сезон весь цикл розвитку літаючих комах — це дозволить повністю позбавити вашу ділянку від кровопивців.
Вуглекислотна пастка може позбавити від комах (комарів і мошок) ділянку від 10 до 40 соток (в залежності від того, наскільки вона відкрита - чим більше будівель і дерев, тим менше радіус.
Ось як це працює:
Мінімальна ефективність пастки досягається через 3-4 дні — комарі до пастці злітаються поступово — спочатку найближчих, а потім під дією вітру заманюються більш далекі комахи з вашої ділянки. Максимальна ефективність — через 3 тижні. Мінус приладу в тому, що він повинен працювати 24 години на добу, 7 днів в тиждень, протягом усього комариного сезону — з весни до кінця літа.
Цикл обслуговування установки — кожні 3 тижні. З такою періодичністю потрібно міняти балон з пропаном (25-27 л) і приманивающу таблетку.
Найвідоміші бренди, що виробляють вуглекислотні пастки: Mosquito Magnet, Electrofrog (російський виробник), SkeeterVac і т. д.
Безкоштовна ідея
Ідея проста-зробити бражку (дріжджі з водою і цукром прекрасно виділяють СО2), залити її в пластикову пляшку з перевернутою горловиною, пляшку замотати чорним папером і поставити її ловити комарів. На форумах кажуть — допомагає. І такі «пристрої» можна розставити по всій ділянці.
Муха? Розстріляти!
Хочете вбивати комах, що пробралися до вас в спальню з посмішкою — купіть рушницю. Називається воно Bugasalt, стріляє сіллю.
Принцип дії рушниці простий, засипається сіль в спеціальний резервуар, з допомогою перекручування затвора стискається повітря в спеціальній внутрішній камері і спуском курка активується постріл. Сіль під тиском повітря вилітає зі ствола Bugasalt на відстань до 1 метра і вражає крила противника. Жертва не розмазується по шпалерах і нічого не бруднить.