Прогрес не обійшов стороною і рибалок, для яких були розроблені ехолоти для риболовлі – незмінні помічники.
Для чого використовують ехолоти для риболовлі:
1. визначення глибини;
2. визначення рельєфу дна;
3. визначення структури дна;
4. розміру риби;
5. кількісного скупчення риби.
Ехолоти для риболовлі поділяються:
1. для лову з берега;
2. моделі для риболовлі на човні;
3. для зимової риболовлі.
1. Всі ехолоти для риболовлі з берега нічим не відрізняються від інших таких же приладів. Головне завдання даного ехолота полягає в допомозі відповідного місця для лову. Існують спеціальні моделі ехолотів, які можуть показати рибалці рибу і відповідно вони відрізняються від човнового сонара. Робота ехолота починається з моменту його зіткнення з водою.
Купити ехолот в Україні - детальніше тут на сайті - aparat.ua.
Ехолот для риболовлі з берега — недоліки:
Одним, але досить важливим недоліком даних моделей є її 50-ти метрова дистанція. Працює він виключно в цих межах і показує тільки глибину, перепади та інші перешкоди.
2. Якщо вибрати ехолот для риболовлі з човна набагато простіше ніж, наприклад Береговий ехолот, то вартість його навпаки значно вище. Можна купити простий ехолот з великим екраном, але краще купувати 3D ехолоти. Остання модель надає велику кількість інформації, яка, що важливо, більш точна.
Ехолоти кріпляться:
• наскрізним методом – робиться спеціальний отвір для датчика;
* танцювальний метод-ехолот кріпитися на транці.
Вид:
* двопроменевий ехолот-існують мертві зони;
• однопроменевий;
* ехолот з бічним датчиком-покаже, де стоїть риба;
* з температурним датчиком-ідеально підходить для рибалок, що розбираються в погодних умовах;
• з датчиком швидкості – для профі відмінно підходить для новачка повна загадка.
3. При пошуку риби необхідно враховувати той факт, що на табло символи можуть змінюватися, ставати то більше, то менше. Це пов'язано з віддаленістю або наближеністю риби щодо човна. Якщо ехолот показує «крупняка», то це ще не означає, що під водою дійсно велика риба, це може бути велика зграйка дрібної риби. Але такої ситуації не виникає у власників 3D ехолотів.
Рано чи пізно початківець рибалка набирається досвіду. Набуває Сучасні снасті, вже знаючи всі їх переваги. І замислюється про придбання ехолота.
Такий прилад буває незамінний на малознайомому водоймі, так як дозволяє за допомогою звукових променів виявити під водою різні об'єкти. В тому числі і зграйки риб. Хоча така можливість властива не кожному приладу. Найпростіші ехолоти використовуються лише для вивчення рельєфу дна. Але для досвідченого рибалки і таких відомостей іноді буває достатньо.
Для вибору відповідного ехолота необхідно ознайомитися з його параметрами. Найбільш важливі з них: потужність передавача і діапазон частот, чуйність приймача, Дозвіл екрану, розміри і вартість.
Потужність дозволяє переглянути найбільші глибини на водоймі.
Однак для цього приймач повинен володіти достатньою чутливістю, щоб мати можливість посилити навіть найслабші сигнали.
Для того щоб ці сигнали склалися в чітку картинку, необхідний багатопіксельний екран. При поганому дозволі зображення буде розмитим. Крім того, екран повинен мати регулювання яскравості і контрастності. Не зайвою на ньому буде антиблікова плівка.
Розміри ехолота залежать від наявності у вашій човні вільного місця. Якщо його достатньо, можна придбати прилад з великим екраном. Якщо ж обмежено — вибирайте екран менше. Але у великих ехолотах, як правило, є багато корисних опцій.
Крім того, всі ехолоти можна розділити ще три виду:
- для швидкого перегляду дна;
— для чіткого перегляду;
— універсальні (багатофункціональні).
Зазвичай вартість ехолота визначається кількістю його корисних функцій.
Наприклад, дешевий ехолот ніколи не визначить місце стоянки риби. Однак він прекрасно підійде для вивчення дна водойми. Такий ехолот призначений для досвідчених рибалок, здатних по рельєфу дна визначити найбільш перспективні місця для рибної ловлі. Кут огляду у них невеликий, екран маленький. Працює він тільки при повній зупинці човна.
Другий тип ехолотів дозволяє вже більш детально вивчити дно. Крім того, такий прилад має вбудований сигналізатор для виявлення риби. Є додаткові опції, такі як вимірювання температури води за бортом човна і т. п. Природно, і коштує він дорожче першого типу.
Найкращі, безсумнівно, універсальні ехолоти. Вони ж самі багатофункціональні і дорогі. Серед виконуваних функцій: зображення в 3D форматі; протиударний корпус; можливість для підключення до GPS-навігатора.
Крім того, в даний час випускаються ехолоти для рибної ловлі з берега. Датчик цього приладу закидається у воду на волосіні. Після приводнення, він зв'язується з процесором на березі. Але, на відміну від «човнових» ехолотів, цей прилад використовує не звуковий промінь, а радіохвилі. Тому і якість сигналу, через велику кількість перешкод, гірше. Діапазон їх застосування обмежується п'ятдесятьма метрами закидання.