Стіна
Облицювання стін скляними панелями комусь може здатися нетрадиційним підходом, проте завдяки своїм незаперечним перевагам набуває все більшої популярності.
Перше і найочевидніше — естетичні якості скла, яке може виглядати абсолютно по-різному в залежності від фактури (матова, прозора, напівпрозора, глянсова, з малюнком) і, зрозуміло, кольору, який дає знаходиться під склом шар плівки.
Скло з напівматовою, прозорою або глянцевою поверхнею відбиває світло-особливо в поєднанні з білим кольором, який теж примножує сонячні промені. А значить, чим більше скляних панелей (стіни для їх розміщення у великій кількості — оптимальне рішення!), тим візуально світліше, легшим і просторіше здається будь-яке приміщення.
Інші корисні характеристики скла випливають з його фізичних властивостей. Так, колір скляних панелей може бути і як завгодно яскравим. І принадність в тому, що скло протягом довгих років на дасть кольоровій плівці потьмяніти і вицвісти. Недарма будь-який представляє цінність предмет або поверхню (малюнок олівцем, фотографію, акварельний пейзаж) ми поміщаємо саме під скло: воно надійно його захистить, не піддаючись впливу ультрафіолету, вологи і пилу. Встановлення та виготовлення скляних виробів для будівництва - sklo.ua.
Скляна стінна панель як маркерна дошка
Підтримувати скляні панелі в ідеальному стані можна дуже довго і без особливих зусиль: їх поверхня не вбирає грязь і не потребує особливих засобів, що чистять, на ній не залишається плям від води, а подряпати або розбити таку панель дуже і дуже складно.
Офісний інтер'єр зі скляними панелями
Такі якості, як міцність, довговічність і легкість у догляді незамінні в приміщеннях, де щодня проводить по багато годин велика кількість людей: в офісах, в будівлях шкіл і університетів. До речі, саме тут може стати в нагоді ще одне, в деякому роді унікальна властивість скла: на поверхні можна писати спеціальними маркерами, фіксуючи прийшла в голову ідею або пояснюючи її колегам, — а потім без наслідків стерти написане, як зі старої доброї шкільної дошки, і тоді скло знову перетвориться в «чистий аркуш».
Двері та перегородки
Це один з найпоширеніших способів застосування скла. Коли потрібно фізично розділити приміщення, але при цьому зберегти між ними візуальну зв'язок, скляних дверей і перегородок немає альтернатив.
Вони можуть володіти всіма властивостями "звичайних" стін-забезпечувати шумоізоляцію і комфортний мікроклімат всередині, але при цьому ще й по максимуму наповнювати простір природним сонячним світлом. Недарма переговорні кімнати в офісах роблять саме зі скла: в такому випадку їх можна розміщувати, де завгодно, і вони анітрохи не завадять освітленню інших зон.
Втім, скляні перегородки або двері можуть бути не прозорими, а матованими або глухими. В останньому випадку візуально вони майже не відрізняються від, наприклад, лакованої панелі МДФ. Але скло при цьому істотно практичніше: колір з часом не блідне, будь-які плями прибираються простий вологим прибиранням, а гра відображень – через безсумнівно більш високої можливої ступеня глянцю в порівнянні з будь емаллю – виходить набагато ефектніше.
Розсувні перегородки зі скла відокремлюють кухню від вітальні
Скляні двері ще й міцніше: загартоване скло, з якого їх роблять, майже неможливо подряпати або розбити. А якщо це все ж станеться, то та сама плівка, яка надає склу колір, не дозволить осколкам розсипатися, а утримає їх все на собі, і ймовірність порізатися виключена.
Скляні двері
Якщо ж ми говоримо про двері і розсувні перегородки, то, в порівнянні з дерев'яними, скляні конструкції не тільки практичніше, але і краще ізолюють звук. При цьому мають меншу товщину, що в деяких випадках принципово. А крім того, їх з часом точно не поведе, що з деревом під впливом змін вологості відбувається регулярно.