Зайшовши до міського краєзнавчого музею,
звернув увагу на столик,
на якому було виставлено два десятки
дуже цікавих виробів із гарбуза.
Прочитав прізвище автора:
"Олександр Миколайович Алєксєєв".
На знімку: не віриться, що ці чудові вироби
виготовлені О.М.Алєксєєвим із гарбуза.
...Майстерня солідно завантажена декоративними гарбузами, вже висохлими, але ще не обробленими і не підготовленими для виготовлення з них виробів. Та як запевнив господар майстерні, усі вони, до речі, вирощені власноруч на городній ділянці у заплаві Дінця, підуть у діло.
На виготовлення одного декоративного виробу треба затратити від трьох днів до одного тижня. З огляду на те, якої складності буде виріб технологія, виготовлення виробів з гарбуза копітка і марудна. Спочатку треба на папері намалювати те, що ти хочеш виготовити. Потім починаєте вичиняти висушений гарбуз (в народі деякі його сорти називають ханькою). Далі йде виготовлення каркасу, який у виробі складається із кількох частин. Вони потім склеюються, висушуються, шпаклюються, шліфуються, грунтуються під подальшу операцію - фарбування чи лакування після нанесення орнаменту.
Олександр Миколайович демонструє глечик, виготовлений у східному стилі, із високим і вузеньким горлечком, із красивою ручкою і оригінальним фарбуванням. Не віриться, що цей виріб виготовлений із гарбуза. Але це дійсно так. Бо власними очима бачив, як їх умілець виготовляв.
Поцікавився, як йому прийшла думка зайнятись такою копіткою і неприйнятною для непосидющої людини роботою. Адже знаю, що Олександр Миколайович тривалий час працював на приладобудівному заводі у відділі технічного контролю, а зараз він працює в ПЧ-5 монтером залізничної колії.
– Зайнятись виготовленням виробів з гарбуза наштовхнув один з походів на центральний ринок. Увагу привернуло красиве зображення ханьки на пакетику. Вирішив купити насіння і навесні висадити.
Одного разу прочитав у газеті, що на Кавказі із висушеного гарбуза виготовляють посуд. Довгими зимовими вечорами пробував і сам щось зробити.
Спочатку виготовив сіль-нички, сухарниці для домашнього вжитку, вазочки для цукерок, копилки, келишки для канцтоварів. А згодом перейшов і на вироби більш складніші, сувенірні. Кожний виріб - ексклюзивний, не схожий ні на який інший. Дещо виготував навіть на продаж. Товар виявився "ходовим". Тепер дехто з ізюмчан мають вироби О.М.Алєксєєва у своїх помешканнях. Є й замовлення.
Будемо сподіватися, що Олександра Миколайовича не полишить натхнення, і ми зможемо помилуватися його чудовими, оригінальними виробами.
І.ШЕВЧЕНКО. Фото автора.