Десять років – начебто й не багато. Та, коли оцінюєш внесок у розвиток культури, подія, що відбулася минулої середи у кінотеатрі «Спартак», мала знаковий характер.
… Свого часу з ініціативи Софії та Леоніда Паламарчуків в місті отримав прописку ансамбль з крилатою назвою «Мрія». Чимало вокальних колективів тоді вже мали своє обличчя. Організатори ж «Мрії» намагалися об’єднати як аматорські сили, так і тих, хто набув професійних навичків співу. Серед відомих - Лариса Орлова, Тамара Мова, Ніна Олізаренко. Виконавська майстерність їх викликала захоплення у шанувальників пісні....
Десять років – начебто й не багато. Та, коли оцінюєш внесок у розвиток культури, подія, що відбулася минулої середи у кінотеатрі «Спартак», мала знаковий характер.
… Свого часу з ініціативи Софії та Леоніда Паламарчуків в місті отримав прописку ансамбль з крилатою назвою «Мрія». Чимало вокальних колективів тоді вже мали своє обличчя. Організатори ж «Мрії» намагалися об’єднати як аматорські сили, так і тих, хто набув професійних навичків співу. Серед відомих - Лариса Орлова, Тамара Мова, Ніна Олізаренко. Ввиконавська майстерність їх викликала захоплення у шанувальників пісні.
До вокального гурту завітав також відомий музикант А.І.Левченко. Свого часу він керував оркестром російських народних інструментів при Палаці культури імені Кірова ( згодом оркестру присвоїли звання Народного). Тому Анатолію Івановичу як фахівцю не треба було звикати. Він повністю взяв на себе функції акомпаніатора і диригента. А з від’їздом Паламарчуків до Полтави почав керувати хором.
Нинішній ювілей став першим важливим підсумком зробленого. На урочистості з нагоди десятиріччя прибули представники громадськості, учасники художньої самодіяльності, шанувальники хорового співу міста. З Полтавщини приїхали на ювілей хрещені батьки колективу. Софія та Леонід Паламарчуки вручили своїм колегам український коровай.
Щиро привітав самодіяльних митців депутат обласної ради Олександр Нікітенко. Він зазначив, що пісня завжди була мірилом людського буття. Й розвиток хорового мистецтва є підтвердженням цьому.
Колективи «Ізюмчанка» ( БК «Сучасник»), хор «Ветеран» ( міський Палац культури), а також працівники районного будинку культури подарували ювілярам свої художні виступи.
Самі ж винуватці торжества не були простими співглядачами. Вони самі підготували змістовну концертну програму. Фактично, то було свято живого вокалу. Оплесками дякували присутні за майстерне виконання пісень «Чарівна скрипка» , «Мамина вишня», «Рідне село» тощо.
І крилатим побажанням творчому колективу стали поетичні рядки, видрукувані у святковому запрошенні:
Черпай з джерел пісенних світлу мрію,
Твори прекрасне, з творчості зростай,
Неси в народ любов, добро і віру,
Життя собі і людям звеселяй !
М.Калюжний.
Фото І. Шевченка.