Колаборанту, який очолював КП «Благоустрій міста Ізюма» під час окупації, дали 5 років в’язниці
⚖️ Київський районний суд міста Харкова визнав громадянина винним у колабораціонізмі.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 24 квітня.
Наприкінці березня 2022 року в умовах окупації обвинувачений узяв участь в організації та проведенні заходу, на якому співробітникам КП «Благоустрій міста Ізюма» оголосили про його призначення в.о. «директора». У подальшому він проводив наради, давав вказівки працівникам, приймав на роботу людей, організовував видачу зарплати у російських рублях та ін.
У судовому засіданні чоловік вину не визнав. Пояснив, що до початку збройної агресії РФ та окупації працював у КП «Благоустрій м. Ізюм» інженером та на півставки механіком. За відсутності наказу про зупинення роботи КП «Благоустрій м. Ізюм», він продовжував ходити на роботу. Після 7-8 березня 2022 року підрив мосту унеможливив виїзд з міста, також на його піклування перебувала тяжко хвора мати. Як матеріально-відповідальна особа, він продовжував відвідувати підприємство задля запобігання розкраданню майна. У першій половині квітня до нього додому начебто прихали військові РФ та наказали йому працювати на підприємстві і через погрози він погодився. У травні 2022-го у звʼязку з пораненням він їздив на лікуванні та реабілітацію до Росії. Після одужання на початку липня 2022-го нібито намагався виїхати з міста, але на посту його не пропустили. Пізніше до нього додому приїхав заступник так званого «мера», призначеного окупаційною владою разом із заступником військового коменданта та наказали негайно стати до роботи під загрозою увʼязнення до підвалу. У серпні на підприємстві за харчові пайки працювало приблизно 140 осіб. «Мер», призначений окупаційною владою, повідомив, що гроші їм платитимуть за умови підписання трудового договору і працівники просили оформити необхідні для виплати документи, на що він вимушено погодився. Вважає, що діяв під примусом, через погрози насильства, гроші не отримував, тільки гуманітарну допомогу. Працюючи безкоштовно під час окупації, розбираючи завали та забезпечуючи прибирання і вивіз сміття, він допомагав мешканцям міста вижити. За РФ не агітував, як матеріально-відповідальна особа, після звільнення м. Ізюма, передав керівництву усе майно КП «Благоустрій м. Ізюм», збережене під час окупації.
Свідок, який до окупації був директором КП «Благоустрій м. Ізюм», пояснив, що офіційно підприємство було в простої, зарплата не виплачувалася. 3 березня 2022-го директор КП «Благоустрій м. Ізюм» отримав поранення і його евакуювали до лікарні на підконтрольній Україні території, а саме в місто Дніпро. Обвинувачений, як відомо свідку, після поранення лікувався в РФ і наміру повертатись в Ізюм начебто не мав. Потім у соцмережах свідок бачив, що обвинувачений став директором КП «Благоустройство города Изюма» і був присутній на нараді для керівників підприємств, що проводилась окупаційною адміністрацією.
Також показання дали працівники КП «Благоустрій міста Ізюм», які вийшли на роботу при окупаційній владі — прибиральники, двірники. Перші тижні вони працювали за харчові пайки раз на тиждень, а після подачі на імʼя директора «директора» заяви та підписання трудового договору їм виплатили суми від 21 до 36 тис. Російських рублів.
Після звільнення на Ізюма на підприємстві вилучили документи, які складалися під час окупації. Це план прибирання доріг і тротуарів за підписом обвинуваченого як керівника, список працівників КП «Благоустрій міста Ізюм» на отримання гуманітарної допомоги та ін.
Пояснення свідків захисту про примушування обвинуваченого до ,роботи суд до уваги не взяв. Свідки бачили як до будинку приїздили військові, однак не чули, що військові РФ змушували обвинуваченого зайняти посаду директора КП «Благоустройство города Изюм».
Показання про неможливість виїзду з окупації через опікування онкохворою матірʼю, спростовується поясненнями самого обвинуваченого, що він виїздив на лікування та реабілітацію до РФ.
Із досліджених доказів суд зробив висновок, що чоловік діяв добровільно. Він раніше не судимий, із 2018 року працював КП «Благоустрій м.Ізюма» інженер з безпеки руху, на утриманні неповнолітніх осіб та осіб похилого віку не має.
Обвинуваченого засудили до 5 років тюремного покарання із забороною на 10 років обіймати посади, повʼязані з виконанням адміністративно-господарських функцій. Чоловік утримується під вартою із середини листопада 2022-го півтора року призначеного строку вже відбув.
📝 Джерело: sudreporter.org
Facebook Коментарі