Журналісти газети «Обрії Ізюмщини» знайшли у своїх архівах цікаву світлину. На ній зображена дівчинка з гіпсом на руці, який розмальований патріотичними зображеннями та гаслами. Нам стало цікаво дізнатися більше про дівчинку з фото. Завдяки нашим підписникам у соціальних мережах, буквально протягом одного дня, нам вдалося її відшукати. Дякуємо усім за допомогу та активність!
Ми зустрілися з Анастасією, а саме так звати героїню знайденого фото, і розпитали її про життя підлітка в окупації.
Отже, ізюмчанці Насті 13 років. Усю окупацію вона з мамою, татом та братом проживала у рідному місті. Перші місяці родина увесь час жила у підвалі, ховаючись від обстрілів. Коли повсякденне життя стало біль-менш налагоджуватися, а обстріли вщухати, родина почала допомагати іншим – тим, хто не міг про себе попіклуватися. Мама готувала їжу, а Настя з братом її розносили, допомагали з дрібними побутовими речами, всіляко підтримували один одного. Про звільнення міста дізналися від людей поруч. Як і всі довкола, дуже зраділи новині, адже зрозуміли, що відтепер все буде добре.
Руку Анастасія пошкодила, коли бавилася на гойдалці. Спочатку ходила зі звичайним гіпсом, але після деокупації, побачила в мережі як українці оздоблюють свої травмовані кінцівки. За допомогою мами і дядька на гіпсі дівчини з’явилися жовто-блакитні малюнки та патріотичні гасла. Така яскрава деталь зовнішнього вигляну дівчини привернула увагу багатьох. Зокрема волонтери та журналісти, котрі приїздили до Ізюма, фотографували Настю на згадку. Так і з’явилося фото, яке привернуло нашу увагу і стало приводом розказати вам цю історію.
Костянтин Григоренко, фото з архіву редакції