Як не потрапити у пастку телефонних шахраїв
Поліція Ізюмщини попереджає: як при отриманні соцвиплат не потрапити в пастку шахраїв
Злочинці можуть пропонувати оформлення фейкових соціальних виплат для переселенців, потерпілих від надзвичайних ситуацій.
Для цього аферисти, як правило, розповсюджують посилання на фішингові сайти – двійники офіційних ресурсів. Адреса фальшивого сайту може відрізнятися від справжнього лише однією літерою.
На таких ресурсах громадянам пропонують вказати дані банківських карток нібито для зарахування грошей. Зібравши необхідні відомості, зокрема номер, термін дії картки та CVV-код, зловмисники привласнюють гроші з рахунків потерпілих.
Багато випадків, коли аферисти пропонують «нові виплати» переселенцям нібито від благодійних організацій або «допомогу на відновлення житла» від держави.
Аби не потрапити у пастку, дотримуйтесь таких рекомендацій:
- отримуйте інформацію лише з офіційних джерел;
- зверніть увагу, що офіційні сторінки державних органів, благодійних організацій, банківських структур у месенджерах та соціальних мережах мають бути верифікованими (містити позначку );
- не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий ресурс. Ніколи не вводьте конфіденційні дані, зокрема дані банківських карток на підозрілих сайтах;
- не повідомляйте нікому дані банківської картки, особливо CVV-код, термін дії картки, одноразові паролі з SMS, дані авторизації в онлайн-банкінгу.
Facebook Коментарі
Можливо потрібно державі створити такі закони та відповідальність щоб щахраям було невигідно таке робити,також поліпшити захист населення від шахраїв,також рішуче викоринити коррупцію серед чиновників,депутатів,особливо в военний час,де покарання повинно бути швидким та рішучим ,а не тягнути справи роками.