У пісні Олександра Пономарьова є рядки «Десь о п’ятій ранку в лютому розпочалася війна. В тому лютому, незабутому, вся країна натягнулась, мов струна». Дійсно, 24 числа останнього місяця зими кожен з нас пережив справжній стрес. Ніхто навіть не міг уявити, що біда прийде звідти, звідки її не могло бути. Того ранку йшов за квитком до автовокзалу (планував їхати на іменини до онучки). І редактор газети К.О. Григоренко телефоном повідомив, що Харків бомблять, що ряд регіонів України піддані ракетному удару.
Як з’ясувалося, під обстріл потрапили військові частини поблизу Борової та Чугуєва. В Ізюмі 25 лютого розпочався своєрідний броунівський рух. Першочергово були відмінені заняття в освітніх закладах й дитсадках. Зачинилися відділення Укрпошти. Передплатники не змогли своєчасно отримати газету «Обрії Ізюмщини». Згодом після початку війни був заблокований офіційний сайт м. Ізюма і припинило мовлення «радіо-Ізюм».
Того дня стала надходити оперативна інформація: на автозаправках міста утворилися довгі вервечки за пальним. У крамницях ізюмчани стали активно скуповувати продукти. Зросли черги біля банкоматів та аптек.
Початок бойових дій одразу дався взнаки на функціонуванні громадського транспорту. Автобусна станція Ізюма призупинила продаж квитків, скасувавши відправку автобусів до Харкова й Донбасу. Як повідомляв редакцію газети «Обрії Ізюмщини» начальник залізничної станції Ізюм Андрій Гадяцький, у зв'язку з бойовими діями, електричка, яка рухалась з Харкова до Ізюма з прибуттям о 12:08 год., була зупинена в Шебелинці.
Мер польського міста-побратима Андрухів Томаш Жак повідомив, що вони готові прийняти біженців з України. Для цього відкривають два номери телефонів по організації розміщення. Місто-побратим готовий розселити до 50 чоловік, мешканців зі сходу України. Місцеві комунальні служби можуть доставити українців до місця проживання. Наразі ізюмчани знайшли прихисток у місті-побратимі і проживають тут.
Микола Рідний, фото з архіву редакції
Більше спогадів про Ізюм 2022 року читайте у спецвипуску нашої газети «Альманах. Ізюмська хроніка піврічної окупації»