Слід зазначити, що ситуація в місті стабільна. Органи місцевого самоврядування тримають під контролем об’єкти критичної інфраструктури. Як зазначив у зверненні міський голова Валерій Марченко, влада і громада у тісній взаємодії.
Найперше, що слід відзначити, Ізюм - захищений. Бійці загонів самооборони, які формуються в громадах, як кажуть, у повній готовності. Ведеться патрулювання, аналіз подій тощо. Паралельно ведеться прийом бажаючих взяти до рук зброю. Ізюмчани свідомі того, що саме вони - головна ланка в системі безпеки. Тому підтримують захисників всіма можливими засобами.
Примітно, що громада вчиться жити в умовах воєнного стану на ходу. Немає отих панічних настроїв, на які розраховував ворог. Навіть недавній авіаналіт окупантів не вніс в цивільне середовище розгубленості та розпачу. Мешканці, що постраждали, отримають підтримку від влади.
Діє фінансова система міста. Офіси відділень Приватбанку та Ощадбанку хоча й зачинені, робота їх не припиняється. Послуги юридичним та фізичним особам надаються у режимі онлайн. Дошкуляє лише відсутність готівки. Практично всі банкомати не можуть видавати гроші людям. Тож вишукуються інші способи задовольнити потреби населення. Оператори відділень Укрпошти, приміром, при найменшому виторгу намагаються видати готівку. При цьому посилки, бандеролі видають і за готівку, й за допомогою карток. Обслуговуються у такий спосіб також покупці магазинів АТБ, Посад та мережі аптек 911.
Поступово ліквідується продуктовий дефіцит. Скажімо, налагоджується поставка борошняної продукції . Ізюмський хлібозавод запрацював в штатному режимі. Як зазначили на підприємстві, наразі слід лише врегулювати логістику підвезень до торговельних точок, аби громадяни могли купити хліб своєчасно.
Зміни, які спрямовані на підвищення ефективності і якості обслуговування краян, відбуваються й в інших сферах життєдіяльності міста. Ізюмська ЦМЛ Піщанської Богоматері працює в цілодобовому режимі. Лікарі чергують, не відходячи від ліжок пацієнтів. Особливо чимало уваги приділяється новонародженим. Як повідомила старша медична сестра акушерсько-гінекологічного відділення Вікторія Коноваленко, з 24 лютого по 2 березня, тобто в умовах воєнного стану, народилося 7 маленьких ізюмчан – троє дівчаток та четверо хлопчиків. А взагалі, від початку поточного року на світ з’явилося 28 немовлят.
Не позбавлені уваги інсулінозалежні. Як зазначив завідуючий поліклінічним відділенням ЦМЛ Владислав Бєляєв, у ці критичні дні пацієнтам слід звертатися або до ендокринолога, або до сімейного лікаря, аби отримати електронне направлення. Потій йти за ліками до аптек, які мають договори з Національною службою здоров’я України. Якщо електронна система не спрацьовує, то рецепти мають видаватися у паперовому вигляді. Врешті, існує «гаряча лінія» МОЗ України. До послуг пацієнтів такий телефон - 0 800 60 20 19. Оператор прийме заявку та опрацює її. Інсулін знайдуть або в аптеці по місту або доставлять волонтерами.
Є що сказати активістам відділення Товариства Червоного Хреста України. Тут останнім часом концентрується заготівля ліків та перев’язувальних матеріалів, які без затримки доправляються у підрозділи територіальної оборони.
Отже, у цих доволі скрутних обставинах війни жителі нашого краю сповнені рішучості перемогти. У свідомості увімкнулася ота непереборна сила народного спротиву російській агресії.
Підготували Костянтин Григоренко, Микола Калюжний та Людмила Господар.