Як відомо, 21 січня цього року на сесії Ізюмської міської ради було затверджено рішення про створення тимчасової депутатської комісії для вивчення ситуації щодо економічного обґрунтування нових тарифів на водопостачання та водовідведення, які були ухвалені у грудні 2020 року рішенням виконкому №0994 від 22.12.2020 р. «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення». Разом з тим сесія призупинила дію нових тарифів на місяць.
До складу комісії на чолі з секретарем Ізюмської міської ради Костянтином Петровим увійшли голови депутатських фракцій, а також директор, юристи, економісти водоканалу. Спершу члени комісії ознайомились з роботою технологічних споруд. Вони відвідали об’єкти комунального підприємства, зокрема очисні споруди, головну каналізаційну насосну станцію, водопровідну насосну станцію 2-го підйому Ізюмського водозабору, яка введена в експлуатацію в 1967 році та забезпечує подачу питної води споживачам. На засіданнях члени комісії мали змогу ознайомитись із заходами, які були проведені на об’єктах підприємства протягом останніх трьох років, в тому числі по енергозбереженню. Усього було проведено п’ять засідань комісії, на яких порушувалося ряд питань, пов’язаними із усіма складовими тарифу, обсягами виробництва, витратами на підприємстві тощо.
Як було зазначалося, упродовж 2020 року водоканал намагався стримувати зростання тарифів. Докладала максимум зусиль для цього й міська влада. Зокрема, неодноразово з міського бюджету виділялись кошти на покриття витрат. Тож на останньому засіданні комісії більшість її членів ухвалила висновок, в основу якого лягло те, що тариф на водопостачання та водовідведення, який діяв з 2018 року (39 грн.), вже не є економічно обґрунтованим і не покриває всіх витрат на електроенергію та заробітну плату, рівень яких за останні два роки значно зріс. Економічно обґрунтованим було визнано тариф – 59 грн. Але для більшості ізюмчан він завеликий. Тому з урахуванням соціальної складової та у відповідності до матеріального стану жителів громади було вирішено встановити тариф на рівні 49 грн.
Даний висновок розглядався на постійній комісії з питань планування бюджету та фінансів міської ради. Депутати, вивчивши ситуацію, прийняли його до відома. Потім було детальне обговорення. Була пропозиція запровадити економічно обґрунтований тариф - 59 грн., оскільки соціально скоригований 49 грн. призведе до банкрутства підприємства. Але і директор підприємства Михайло Зубко, і секретар Ізюмської міськради Костянтин Петров запевнили, що тариф у 49 грн. зможе покрити витрати, які входять у собівартість води. До того ж він не так болісно вдарить на гаманцях ізюмчан, як , скажімо, тариф 59 грн., який вважається економічно обґрунтованим.
Ізюмському водоканалу було рекомендовано надалі підвищити рівень ефективності роботи, продовжити оптимізацію виробництва, аби затверджений виконкомом тариф 49 грн. покривав усі витрати упродовж тривалого часу.
Пресслужба міськвиконкому.