Українські водії накопичують штрафи за порушення ПДР
Боржники на дорогах
💰 В Україні з кожним роком зростає кількість несплачених штрафів за порушення правил дорожнього руху. На 33% боргів побільшало торік, а у порівнянні з 2021 — аж на 240%.
📈 Понад 735 тисяч нових боргів через несплачені штрафи ПДР зафіксували торік за даними Єдиного реєстру боржників. І кількість проваджень через несплачені штрафи стабільно зростає. Порівняно з періодом до повномасштабного вторгнення — збільшилася аж у 2,4 рази.
83% боржників за минулий рік — чоловіки. Більшість порушників (54%) — віком від 25 до 45 років. Частка боржників серед жінок також росте: якщо у 2021-му проваджень щодо водійок було лише 9%, то нині їх уже 17%.
📌 Більшає не лише несплачених штрафів, а й самих порушень ПДР. Від початку цього року кількість аварій у різних регіонах України зросла на 5-9%, порівняно з 2023-24 роками.
📌 Крім того, від початку повномасштабного вторгнення на 19% побільшало аварій, скоєних нетверезими водіями. А минулоріч кожне 25-те ДТП з постраждалими спричинив п’яний кермувальник. Найбільше нетверезих водіїв у 2024 зафіксували на Дніпропетровщині — 8 745 протоколів. До трійки антилідерів потрапили також Київ — 8 176 протоколів та Одещина — 7 073 протоколи.
📌 Якщо не сплатити штраф за порушення правил дорожнього руху впродовж 15 днів, його сума зросте вдвічі. Якщо не оплатити його протягом 30 днів з дня набрання законної сили постанови про накладення адмінстягнення, то така постанова потрапить до органів державної виконавчої служби. А порушник перейде у статус боржника.
📌 Щоб стягнути несплачений штраф швидше, виконавча служба перевірить інформацію про майно боржника і його банківські рахунки. Далі державний виконавець може накласти арешт на рухоме і нерухоме майно, а також арештувати рахунки неплатника.
📌 Для того, щоб закрити провадження та зняти ці арешти, доведеться сплатити не лише сам штраф, а й виконавчий збір та виконавчі витрати.
📝 Центр громадського моніторингу та контролю
Facebook Коментарі