Що потрібно знати про перевірку димарів?
✔️ Які організації перевіряють димарі?
Перевірку, обслуговування, ремонт димових та вентиляційних каналів (ДВК) проводять спеціалізовані організації, що мають дозвіл на ці роботи Державної служби України з питань праці. Правила безпеки систем газопостачання України зобов’язують власників, балансоутримувачів житла перевіряти стан і за потреби проводити ремонт димових і вентиляційних каналів, з оформленням відповідних актів перевірки. Але обслуговування димоходів не є монопольною послугою. Тому власник будинку має право самостійно обирати надавача послуг з перевірки ДВК.
✔️ Навіщо взагалі перевіряти димоходи?
Чадний газ, що накопичується у оселі через несправні димоходи або не працюючу систему вентиляції смертельно-небезпечний для людей. Цей газ не має запаху, тому людина не одразу відчуває небезпеку.
✔️ Як переконатись у надійності виконавця робіт з перевірки димарів?
При визначенні виконавця робіт з перевірки димоходів варто перевірити наявність дозволу на перевірку димовентканалів, наявність службових посвідчень у працівників, затверджений перелік робіт та кошторисну вартість робіт. Також варто проконтролювати надання послуг у своїй оселі, згідно переліку та кошторису робіт. Після проведення перевірки димовентканалів, виконавець робіт оформлює акт перевірки.
✔️ Чи можуть пічники, що перевіряють димоходи, відключити газ у будинку?
Спеціалізована організація, що перевіряє ДВК не має повноважень припинити газопостачання у будинок. У разі несправних димоходів, спеціалізована організація оформлює акт перевірки з висновком про несправність, попереджає мешканців про небезпеку використання газу, передає акт до газової компанії.
✔️ Які терміни перевірки димоходів?
Димоходи опалювальних печей, ємкісних газових водонагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно, - не рідше ніж один раз на рік (перед початком опалювального сезону), які працюють цілий рік, - два рази на рік. Димоходи опалювально-варильних печей не рідше ніж два рази на рік. Димоходи від газових проточних і ємкісних газових водонагрівачів для гарячого водопостачання, ресторанних газових плит (залежно від матеріалу) - не рідше ніж один раз на 6 місяців.
📝 Харківська філія «Газмережі»
Facebook Коментарі