Це підприємство обслуговувало 36 багатоповерхових будинків. Було проведено кілька зустрічей з представниками цих будинків, щодо подальшої роботи. Власники квартир мають визначитись із системою правління. Є три варіанти – створити ОСББ, піти на самообслуговування або обрати управляючу компанію. Згідно законодавству, вони мають провести загальні збори та визначитись із формою правління. Згідно законодавству, у голосуванні мають право брати участь власники помешкань та обраний варіант має набрати не менше 75 відсотків голосів. Ми вже маємо приклад результатів таких зборів – будинок за адресою вулиця Київська, 13. Мешканці цього будинку провели збори, виконали усі необхідні процедури та пішли на самообслуговування. Звертались мешканці шести багатоповерхових будинків, котрі мають наміри утворити ОСББ. Два об’єднання по три будинки кожне. Але, ця процедура ускладнена тим, що власників немає на місці, а отже треба провести певну роботу, аби дізнатись думку кожного. До того ж, у місті працює програма «Віднови Дім», у рамках якої надається допомога у створенні ОСББ.
У створенні ОСББ є багато переваг. Кошти мешканці будинків збирають і витрачають на себе, на власний розсуд, враховуючи свої потреби. Вони можуть брати участь у грантових проектах. Окрім того, більшість іноземних донорів прагнуть співпрацювати саме з ОСББ.
Для того, аби дані будинки все-таки були з теплом цього опалювального сезону, начальником Ізюмської міської військової адміністрації було видане розпорядження, згідно якому ці будинки передані тепломережі на обслуговування. Це тимчасова міра, проте мешканці
К. Григоренко
obrii.com.ua