Звідки бере свій початок шоколад, і який бельгійський сорт на смак?
Всі кондитерські ласощі та інші солодощі, до яких можна віднести не тільки шоколад, супроводжують нас з самого дитинства. І з віком ця потреба зростає, так як завжди хочеться отримати додаткову радість і свою порцію шоколадного щастя для тонусу мозку під час роботи або в кінці складного дня.
Сюди можна віднести все – починаючи від тортів і закінчуючи, звичайно ж, справжнім шоколадом, таким як шоколадні цукерки в коробках Millenium.
Історія створення цукерок обширна і йде корінням в витоки людства. Перші солодощі згадуються в Єгипетських фресках і давньогрецьких записах. Однак історія шоколадних цукерок налічує трохи більше сотні років. Спочатку, до XVII століття, шоколад був виключно рідким і вживався в їжу в якості напою. Але з часів шоколадної глазурі, яку розробили французькі кулінари, історія змінила свій напрямок. І вже через 100 років, Франція стала кондитерською столицею.
З тих пір багато країн перейняли рецептуру і стали створювати свої шоколадні делікатеси.
Швейцарія теж не стала винятком, але приєдналася пізніше за інших, лише до середини XVIII століття. Але, незважаючи на це, її можна сміливо сьогодні вважати виробником найсмачнішого шоколаду і ось чому.
По-перше, тільки тут Технологія його приготування передбачає тільки вищий сорт какао. По-друге, в такі цукерки не додаються ніякі барвники та ароматизатори. По-третє, у виробництві застосовується тільки натуральні какао-масло і терте какао.
Завдяки цим трьом складовим, смак бельгійського шоколаду міцно вплетений у всю історію цукерок, і запам'ятався багатьом поколінням ласунів своєю вишуканістю, чарівною оригінальністю.
Коробки та упаковки
Сама історія появи цукерок пояснюється етимологією слова. "Цукерки «в перекладі з латинської мови означають "виготовлені". Виготовлені вони були з зварених зацукрованих фруктів, а використовувалися виключно лікарями і цілителями як ліки. За своєю дією, якщо їх порівнювати з сьогоднішніми властивостями, походили на звичайні вітаміни.
Пізніше у таких "делікатесів «з'явилися яскраві обгортки для упаковки, вони стали менш» спрямованими" і набули поширення як смачні ласощі. Але доступними вони так і залишалися лише для забезпечених і знатних верств населення.
У XX столітті жителі нашої країни вже встигли розкуштувати всі існуючі сорти цукерок, починаючи від льодяників і закінчуючи праліне.
Шоколадні ж цукерки залишалися елітним сортом і вже подавалися не тільки в обгортках, але і в красивих подарункових коробках з різноманітними принтами і графічним дизайном.
Так, наприклад, на виставці «щастя в шоколаді», яка проходила 12 років тому в Москві, було представлено велику різноманітність упаковок від відомих кондитерських фабрик минулої епохи. Серед експонатів виставки були:
- Жерстяні коробки;
- Бонбоньєрка;
- Скриня;
- Коробка;
- Кондитерські тематичні упаковки.
Що стосується самих упаковок, форму і дизайн протягом всієї історії, розробляло безліч майстрів і художників. Адже зовнішній вигляд вкрай важливий для покупця.
Так, наприклад, бонбоньєрка спочатку просто використовувалася для упаковки звичайних розсипних цукерок, з метою збереження цілісності. А з часом в такі коробочки стали поміщати не тільки цукерки, але і печиво, вафлі, пастилу, мармелад, перетворивши бонбоньєрку в прекрасний подарунок.
З XIX століття активно стала використовуватися кондитерськими фабриками жерстяна упаковка. Величезна різноманітність форм, кольорів і розмірів змушувало людей колекціонувати подібні «бляшанки» і активно скуповувати, використовуючи для зберігання дрібниць або навіть в якості елементів інтер'єру.
Щоб здивувати конкурентів і виділитися на тлі всього різноманіття, деякі з кондитерських фабрик виготовляли упаковку самостійно, запрошуючи іменитих живописців для створення неперевершеної розпису.
Так само випускалися серії упаковок, приурочених до ювілейних дат, або якоїсь тематичної групи (історичної, літературної, господарської).
Сьогодні вибір подарункових наборів дійсно величезний. Немає такої людини, яка не змогла б знайти щось, що не підходить йому в якості подарунка. Більш того, багато подарунків виконуються в приватному порядку, на замовлення, для певної людини.