Щорічно в Україні у третю неділю вересня відзначається День працівника лісу – професійне свято працівників лісового господарства, лісової та деревообробної промисловості. У цьому році свято припадає на 19 вересня.
Збереження та відтворення лісів сприятиме вагомому внеску в досягнення Цілей сталого розвитку, покращить стан довкілля і якість життя громадян. Вони також відіграють важливу роль у протидії кліматичним змінам.
Станом на 1 січня 2020 р. площа лісів та інших лісовкритих площ Харківської області становила 417,2 тис.га, або 13,3% до загальної площі області (за наявними даними Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру).
Середньооблікова кількість штатних працівників підприємств лісового господарства та лісозаготівлі в області за січень–липень 2021 р. становила 3094 особи. В середньому штатному працівнику за цей період нараховано 11332 грн заробітної плати.
У 2020 р. підприємствами області, які здійснюють лісогосподарську діяльність, реалізовано в межах України 417,9 тис.м³ лісової продукції на суму 313,1 млн.грн. З метою відновлення вилучених запасів деревини відтворено лісів на площі 491 га, у тому числі шляхом садіння і висівання лісу на площі 459 га. Проведено робіт із захисту лісів від шкідників і хвороб на площі більш ніж 487 га.
За січень–липень 2021 р. на підприємствах із оброблення деревини та виготовлення виробів з деревини та корка, крім меблів; виготовлення виробів із соломки та рослинних матеріалів для плетіння реалізовано продукції на 792,2 млн.грн.
У січні–липні 2021 р. експорт деревини і виробів з деревини становив 16,0 млн.дол. США.
Ліс – це легені нашої планети. У професійне свято працівників лісу ми приєднуємося до привітань на адресу всіх, хто не байдужий до проблем лісового господарства, хто своєю працею і турботою сприяє його збереженню та примноженню, хто просто любить, береже і рятує ліс. Зі святом!
Олександр Журавель, заступник начальника ГУС у Харківській області.
Ліс потрібен і людям і тваринам і промисловості і планеті,от тільки що заради чієїсь особистої користі вирізають його нещадно,зовсім не дбаючи про майбутнє.
Мабуть треба посилити контроль за збереження лісу та посилити відповідальність за недбалість лісників та незаконну вирубку дерев