У 1972 р. Генеральна Асамблея ООН проголосила 5 червня Всесвітнім днем охорони довкілля. Саме в цей день в Стокгольмі (Швеція) почала роботу Конференція ООН з проблем навколишнього середовища.
Сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації.
У Харківській області в 2020 р. кількість викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел склала 94,1 тис.т, що в розрахунку на одну особу населення становить 35,6 кг. Основними забруднювачами повітря в області залишались підприємства з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (75,3% від загального обсягу викидів по області). Крім того, обсяг викидів діоксиду вуглецю становив 7789,6 тис.т. За попередніми даними Держстату, викиди від пересувних джерел забруднення в області становили 113,6 тис.т.
За попередніми даними за 2020 р., на території області утворилось 1505,6 тис.т відходів, з них 768,4 тис.т – від економічної діяльності, 737,2 тис.т – від домогосподарств. Загальний обсяг відходів, накопичених протягом експлуатації, у місцях видалення відходів, становив 10,8 млн.т.
У 2020 р. на охорону навколишнього природного середовища витрачено 2041,8 млн.грн, з них 706,8 млн.грн капітальних інвестицій та 1335,0 млн.грн поточних витрат.
Давайте згадаємо, що ми всі живемо на одній планеті і забруднюючи природу ми шкодимо, в першу чергу, самим собі та своїм нащадкам. Проте кожен з нас може зберегти довкілля. Не варто палити сміття, спричиняючи лісові пожежі, забруднювати водойми, вирубувати ліси та смітити на природі під час відпочинку. Дуже легко вимкнути зайве світло, закрутити кран, піти пішки або поїхати на велосипеді замість транспорту, надати перевагу пакетам із тканини чи паперу замість поліетилену, віддати на переробку старі журнали, тощо.
Ці прості кроки збережуть природні ресурси і навколишнє середовище, а значить і наше здоров’я.
Марина Тур, в.о. начальника ГУС у Харківській області.