Виготовлення спецодягу являє собою окрему галузь. Для виробництва використовуються певні тканини, що володіють підвищеними характеристиками. Однак Спецодяг це не тільки форма пожежників і будівельників, але ще і корпоративний одяг.
Спеціальний одяг-це не тільки речі з найменуванням компанії. Важливим в цьому випадку є колір, щільність і зносостійкість. Дивлячись на співробітника можна сміливо визначити до якого «класу» відноситься він. Великий вибір якісного спецодягу за посиланням - Anvigroup.ua.
Виділяють наступні категорії:
Корпоративний. Тут головне виділитися серед своїх конкурентів. Наприклад, за допомогою кольору або поєднання кольорів, певної символіки, нашивок.
Захисний. Назва говорить сама за себе. Вона призначена для захисту людини від зовнішніх факторів або ж продукції від зовнішнього впливу.
До останньої категорії можна віднести:
Медичний Спецодяг. Характеристики-гігієнічність, комфорт, практичність і т. п. до неї можна віднести халати, ковпаки, костюми, захисні пов'язки;
Зі світловідбиваючими елементами. Ця характеристика особливо важлива для людей працюють в умовах малої освітленості (наприклад, на дорогах, в слабо освітлених затуманених приміщеннях);
Для захисту від підвищених температур і несприятливих зовнішніх впливів. Такий одяг повинен відштовхувати вологу і масло. Важливим додатковим компонентом служить респіратор або пов'язка. Такий одяг повинен витримувати як надвисокі, так і наднизькі температури. Для цього до складу включають сучасні утеплюючі матеріали, які зберігають тепло, але при цьому не обтяжують вироби.
Критерії та особливості
характеристики тканин для спецодягу
Для того, щоб зрозуміти, яка тканина ідеально підійде для пошиття "робочих" костюмів, необхідно визначитися з колом пропонованих вимог:
- Повинна відштовхувати бруд;
- Легко стиратися;
- Не обмежувати руху і створювати комфортні температурні умови;
- Бути гігієнічною;
- Пропускати повітря;
- Підходити під певні умови роботи (сильні морози, спека, підвищені "гігієнічні" вимоги );
- Володіти підвищеною зносостійкістю;
- У таких тканин обов'язково повинен бути сертифікат відповідності вимогам ГОСТ;
- Матеріал не повинен горіти під впливом високих температур;
- Відмінні захисні функції (наприклад, від комах, кислот і лугів, радіації, шкідливих мікроорганізмів).
Безсумнівно, всі вимоги не можуть бути реалізовані в одній тканині. Та це і не так необхідно. Для людей, що працюють в медичних установах важливі в першу чергу бактерицидні властивості, для робочих заводів – зносостійкість, захист від зовнішніх впливів. Виходячи з цього, необхідно вибирати матеріал для пошиття вироби.
Основні тканини для пошиття
Найчастіше використовуються такі тканини:
- Саржа;
- Тисі;
- Бязь;
- Молескін;
- Горизонт;
- Сукно;
- Оксфорд;
- Альба;
- Томбой;
- Брезент.Виготовлення спецодягу-область, яка вимагає багато знань і умінь. Важливо правильно підібрати "дозування" компонентів, що входять до складу. Якщо це медична область, то необхідно зупинитися на легкому гігієнічному матеріалі, який не сковує рухи і нейтралізує бактерії на поверхні.
Металургійна область диктує свої умови. Це зазвичай важкі щільні тканини. Вони повинні охороняти тіло від впливу кислот, високих температур, але при цьому давати повітрю вільно циркулювати. Як переохолодження, так і перегрів негативно діють на організм.У цій області немає поганих або хороших тканин. Є матеріали, які підходять для певної області або умов. Брезентові тканини абсолютно не застосовні в медичних установах, а вироби з бязі в атомній промисловості. Однак є один варіант, який вважається практично універсальним – це Тиси. Він широко використовується для пошиття робочого одягу завдяки своїм характеристикам, які однаково гарні для різних умовах. Єдино на що необхідно звертати увагу – щільність вироби і наявність або відсутність просочень.