Далі
Виступ головного спеціаліста з профорієнтації Ізюмського міськрайонного центру зайнятості Н.М.Ноженко
Відео Л.Господар.
Сьогодення вимагає від небайдужих громадян виявити свої найкращі людські якості по відношенню до вимушено переміщених осіб. Їм сьогодні, як нікому, потрібна підтримка та допомога. Державна служба зайнятості України активно сприяє соціальній адаптації вимушених переселенців зі сходу, організовуючи інформаційно-роз’яснювальні заходи та приймаючи участь в заходах, спільних з іншими соціальними службами громадськими та волонтерськими організаціями.
Протягом березня 2015 року Ізюмський міськрайонний центр зайнятості спільно з Міжнародною організацією з міграції та Відокремленим підрозділом громадської організації всеукраїнського об’єднання «Українські рубежі» проводив спільні заходи для вимушено переміщених осіб
У роботі заходів брали участь заступник директора Ізюмського міськрайонного центру зайнятості Л.Є.Базарова, заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Н.М. Ноженко, керівник Відокремленого підрозділу громадської організації всеукраїнського об’єднання «Українські рубежі» М.А. Алфьорова, представники Міжнародної організації з міграції.
Л.Є.Базаровою було надано інформацію про місцевій ринок праці, професії, які користуються попитом на місцевому ринку праці. Заступник керівника розповіла, як взаємодіяти з державними центрами зайнятості з пошуку роботи. Учасників бесіди цікавили питання про умови обліку в СЗ, про їхні права та обов’язки, як їм діяти у разі відсутності того чи іншого документу, чи можуть надаватися послуги службою зайнятості за відсутності документів та ін. Під час заходу учасників було проінформовано про вільні робочі місця та вакантні посади на регіональному ринку праці, перспективи працевлаштування на громадські та інші роботи тимчасового характеру, можливість проходження професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, в тому числі шляхом стажування.
Головний спеціаліст Ноженко Н.М. провела тренінги для вимушено переміщених осіб з техніки пошуку роботи. На тренінгах відпрацьовувалась питання, як правильно підготуватися до співбесіди з роботодавцем, види та структура співбесіди з роботодавцями. Вимушено переміщені особи ознайомились з питаннями, які обговорюються з роботодавцем та провели відпрацювання методів ділового спілкування. Присутні мали можливість ознайомитися з видами та структурою резюме, основними вимогами щодо його написання. Бажаючі мали можливість підготувати макет персонального резюме.
Для переміщених осіб, які мають бажання започаткувати власну справу, досвідчені тренери на волонтерських засадах розповіли про товари та послуги, що користуються попитом, про те, як взаємодіяти з державними інституціями в реєстрації та веденні підприємницької діяльності, як підготувати бізнес-план. Майбутні підприємці дізнались про основи маркетингу, бухгалтерського обліку та податкової звітності.
Учасники, які за підсумками тренінгів, успішно захистять бізнес-план перед комісією у складі Міжнародної організації з міграції отримають професійне обладнання, інструмент або інші активи для провадження підприємницької діяльності, або отримають можливість навчання на професійних курсах для отримання нової спеціальності або підвищення вже існуючої. Також ці особи матимуть можливість протягом року отримувати додаткові консультації з питань здійснення підприємницької діяльності